Уперше в історії: Турецькі війська використали проти асадівських і російських військ «рої безпілотників»: ефективно і страшно

Туреччина вперше в історії використовувала «рої безпілотників» в Сирії, — Bloomberg

Туреччина розгорнула в Сирії безпрецедентне число бойових дронів, щоб завдавати ударів по підтримуваних Росією сирійських урядових силах

Про це пише Bloomberg.

Один з турецьких чиновників заявив, що це стало військовою новинкою, яка продемонструвала технологічну майстерність Анкари на полі бою.

За його словами, у відповідь на сирійський авіаудар, в результаті якого загинули 33 турецьких військових, Анкара розгорнула і використовувала для скоординованих дій безпрецедентне число дронів.

Вперше в історії «рої» безпілотників дозволили взяти під контроль таку велику територію.

Агентство відзначає, що десятки дронів завдали ударів по сирійських базах і складах озброєнь, і, більш того, змогли знищити кілька зенітно-ракетних комплексів, що ставить під сумнів ефективність обладнання російського виробництва, призначеного для запобігання таких повітряних атак.

Міністерство оборони Туреччини розмістило в Twitter записи ударів з дронів по сирійських танках, вантажівках та інших об’єктах.

Керівник програми з вивчення екстремізму і контртероризму Інституту Близького Сходу США Чарльз Лістер зазначає, що Туреччина веде в Сирії повітряну кампанію за допомогою одних тільки дронів, дії яких підтримуються артилерією і РСЗВ.

Він опублікував у Twitter зняте дроном відео знищення зенітного комплексу Панцир-С1 сирійських сил. Лістер зазначив, що досі таке вдавалося лише Ізраїлю.

Нагадаємо, 1 березня Міністерство оборони Туреччини заявило, що у Сирії збито два бомбардувальника Су-24.

Того ж дня турецька армія знищила військовий аеродром у Алеппо, з якого авіація сил Башара Асада завдавала повітряних ударів.

Пізніше Росія застерегла Ердогана, що «не може гарантувати» безпеку турецької авіації в Сирії.

Share