Уперше за всю історію! Болючі наслідки аномально теплої зими: українцям можуть обмежити використання води

Вперше в історії: українцям можуть обмежити використання води через аномально теплу зиму.

Держагентство водних ресурсів вперше в історії України розглянуло варіанти обмеження правил користування водними ресурсами через аномально теплу зиму

Про це повідомила пресслужба відомства.

“Уперше за 120 років Україна опинилася в ситуації, коли гідрометеорологічні умови можуть спричинити обмеження прав водокористувачів у використанні води. Для цього у Держводагентства є всі законодавчі підстави”, — йдеться у повідомленні

Відповідно до статті 45 Водного кодексу України, у разі настання маловоддя права водокористувачів можуть бути обмежені або змінені умови водокористування, зокрема й скиди води через греблі ГЕС.

“Водночас акцентуємо увагу, що в разі запровадження таких заходів пріоритетність надаватиметься забезпеченню питних і побутових потреб українців”, — уточнили в агентстві.

Також повідомляється, що цього року на українських річках весняного водопілля не буде.

За інформацією Укргідрометцентру, на більшості річок України спостерігається низька водність, що може привести до пересихання малих водотоків.

У зв’язку з вираженим маловоддям Міжвідомча комісія за погодженням режимів роботи дніпровських та Дністровського водосховища погодила відповідні режими роботи водосховищ у березні 2020 року.

Учасники заходу домовилися про надання Українським гідрометцентром до 2 числа кожного місяця інформації щодо настання маловоддя в основних річкових басейнах України.

“У разі зміни обсягів стоку Дніпра або погіршення якості води в каскаді водосховищ оперативна робоча група розглядатиме необхідність відповідного корегування режимів роботи каскаду на позачерговому засіданні”, — повідомляє Держводагентство.

Share