УПЦ МП ніяк не заспокоїться через Томос: залякували, проклинали, шантажували… Тепер судяться. Вже подали три позови

Московський патріархат подав до Верховного суду три позови через Томос.

Два позови будуть розглянуті в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

До Верховного суду надійшло три позови від УПЦ Московського патріархату про скасування постанови Верховної Ради «Про підтримку звернення президента України до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної церкви в Україні».

Про це повідомляється на сайті «Судова влада України».

«Верховний суд розгляне кілька позовів до Верховної Ради України про визнання протиправною та скасування постанови від 19 квітня 2018 року «Про підтримку звернення президента України до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної церкви в Україні».

Станом на 30 жовтня 2018 року в провадженні суду є три таких позовних заяви від різних позивачів», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, два позови будуть розглянуті в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін за наявними матеріалами у строк, встановлений ст. 258 Кодексу адміністративного судочинства України, тобто не більше 60 днів із дня відкриття провадження у справі.

Провадження в цих справах відкриті 8 та 9 жовтня.

Ще одну справу призначено до розгляду в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін на 27 листопада 2018 року на 10.30.

Так, за спрощеною процедурою розглядатимуться позови релігійної організації «Релігійна громада Української православної церкви при храмі на ім’я Святителя Миколая бердянської єпархії міста Бердянська Запорізької області» та Городницького Свято-Георгіївського чоловічого ставропігійного монастиря УПЦ МП, що на Житомирщині.

Водночас позов священика УПЦ МП єпископа Гедеона (Юрія Харона) з вимогою скасувати постанову парламенту щодо Томосу суд почне розглядати 27 листопада.

Як повідомляв «Главком», отець Гедеон єпископ Макарівський УПЦ МП і намісник «Десятинного монастиря» (Юрій Харон) через суд намагається визнати протиправною та скасувати постанову Верховної Ради від 19 квітня 2018 року «Про підтримку звернення президента України до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні».

Отець Гедеон засвітився у низці скандалів, зокрема, погрожував директорці музею історії України Тетяні Сосновській «родовим прокляттям до семи поколінь» у разі подальших спроб демонтувати споруду УПЦ МП, аргументувавши появу самобуду тим, що уся навколишня земля «історично належить» УПЦ МП.

Іще журналісти викрили у намісника «Десятинного монастиря» наявність двох квартир у столиці, а також Porsche Cayenne.

Share