Усе більше приходів обирає Православну церкву України: вперше з’явилася онлайн-мапа, де можна слідкувати за цим процесом

З’явилася онлайн мапа переходів до Православної церкви України з УПЦ МП

В інтернеті з’явилася карта, що відображає громади, які перейшли під юрисдикцію Православної церкви України від УПЦ Московського патріархату.

Так, протягом двох тижнів після об’єднавчого Собору в Києві 15 грудня до єдиної автокефальної помісної церкви України вирішили перейти понад 20 парафій на чолі зі своїми священиками, зазначили на сайті РІСУ»( https://risu.org.ua/).

З метою фіксації таких переходів і була створена карта. Крім відображення кількості храмів і їх географічного розташування, дані каталогізуються і доповнюються деталями (дата переходу, інформація в пресі).

Онлайн карта постійно оновлюється. Вона покликана допомогти продемонструвати масштаби явища.

Представлена карта — спроба каталогізувати всі освітлені випадки виходу парафій з УПЦ (МП) і продемонструвати справжні масштаби і географію цього явища. Без бачення зазначених факторів, вважаємо, не варто говорити про розуміння самого явища переходів, їх впливу на суспільство тепер і в майбутньому.

Карта інтерактивна і буде оновлюватися. Натиснувши на позначку (вони чотирьох видів), можна дізнатися інформацію: населений пункт, назва храму / приходу, дату переходу, в окремих випадках — обставини зміни юрисдикції, а також посилання на новини з докладною інформацією.

Доповнити мапу може кожен охочий.

 

Share