«Усіх пробачити і дати їм те, що вони хочуть». Чому Зеленський милостиво дозволяє Фокіну робити такі заяви щодо окупованих частин Донбасу, ще й нахвалює його зусилля?

Аваков: Заява Фокіна про загальну амністію і особливий статус для Донбасу є провокативною і не відповідає національним інтересам

Заступник голови української делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі, перший прем’єр-міністр незалежної України Вітольд Фокін напередодні заявив, що виступає за загальну амністію і особливий статус для всього Донбасу.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков розкритикував заяву Фокіна.

Заява представника України у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Вітольда Фокіна про загальну амністію і особливий статус для всієї території Донбасу є провокаційною і не відповідає національним інтересам.

Про це заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, пише пресслужба МВС.

«Жоден наш солдат не має гинути через недолугі політичні спекуляції. Тому заява представника України у ТКГ Вітольда Фокіна про загальну амністію та особливий статус для всієї території Донбасу є провокативною і не відповідає національним інтересам.

Пам’ятаємо про те, що за кожен клаптик української землі на Донбасі загинули тисячі наших солдатів», – підкреслив Аваков.

В інтерв’ю виданню «Страна», опублікованому 30 серпня, Фокін заявив, що виступає за загальну амністію і особливий статус для всього Донбасу.

«І з того боку, і з іншого боку було скоєно багато злочинів, які в кінцевому підсумку потрібно розслідувати, а винні нехай понесуть покарання. Але сьогодні, щоб припинити війну і вберегти життя бійців і командирів, моя позиція – потрібно оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу окремих районів, а краще – всього Донбасу», – сказав він.

18 серпня президент України Володимир Зеленський призначив Фокіна першим заступником Кравчука в делегації України на перемовинах у Мінську.

Фокін був першим прем’єр-міністром незалежної України, очолював уряд у 1990–1992 роках.

Верховна Рада ухвалила закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей у вересні 2014 року (необхідність такого законодавства зафіксована в Мінських угодах про врегулювання конфлікту на Донбасі).

Парламент уже кілька разів продовжував його дію, попереднього разу – до 31 грудня 2019 року. 18 грудня Зеленський підписав закон про продовження особливого статусу до 31 грудня 2020 року.

У ст. 10 цього закону зазначено, що всі його основні положення почнуть діяти тільки після проведення на Донбасі місцевих виборів за українським законодавством з дотриманням міжнародних стандартів. Інші статті закону не діють, зокрема: про амністію і недопущення кримінального переслідування учасників подій на Донбасі; про право мовного самовизначення жителів Донбасу і можливість використання російської мови в органах державної влади і місцевого самоврядування.

Після саміту лідерів «Нормандської четвірки» – України, Росії, Франції та Німеччини – у грудні 2019 року Путін заявив про необхідність внесення змін до Конституції України, що закріплюють особливий статус Донбасу «на постійній основі».

Зеленський сказав, що чинний закон про особливий статус Донбасу потрібно продовжити на рік. Він підкреслив, що ніколи не погодиться на федералізацію України.

«Спочатку був Кравчук. Але до нього приєднався Фокін.

Їх обох в інформаційному просторі уже стільки, що ця вистава стає схожою на самоціль. Яку саме? Традиційну останнім часом. Розгойдування суспільства при зухвалому провокуванні тієї його частини, яку самі розмови про можливість надання «особливого статусу «всьому Донбасу» — автоматично виведуть на вулицю, — написав на своїй сторінці у Facebook відомий журналіст Сергій ТИХИЙ.

А на тлі процесу проглядатиметься президент — зі своїми енергійними заявочками, про ми «нічого не здамо і всіх переможемо», але не виключено, що «закінчимо війну в цьому році».

Звісно, робиться все це з грацією бегемота.

Втім, можливо, це є частиною плану адже хаосу протипоказана краса і логіка задуму. Класичну схему зі злим і добрим слідчим занапастили. Невже свідомо?

Є «дуже злий» Фокін, просто «злий» Кравчук і «невідомо який» Зеленський. Для хаосу – краще не придумаєш.

Але ж треба думати, що буде потім?

А потім, коли ця історія неминуче відійде на другий план, як було з усіма недавніми (і не дуже) українськими зашкварами, виявиться, що залишилася лише вщент дискредитована «геронтологічна» ТКГ, на чолі з двома безвідповідальними старцями.

Їх ненавидітиме ледве не вся Україна, а вони по інерції говоритимуть, що знають, але не знатимуть, що говорять…

Наш висновок? Можна було придумати щось простіше і менш для вразливих людей травматичне, щоб довести очевидне: мінський процес доведений до абсурду, сенсу його продовжувати немає — ця вівісекція має бути припинена.

Звісно, останнє стосується, насамперед, Вітольда Фокіна.

Адже навряд чи його інформували про деталі задуму, він говорить, що думає. Україна з ним розбереться. А ви — пожалійте стару людину, садисти!»

Широкий резонанс на заяву Фокіна змусив владу відгукнутися.

Як повідомляє Офіс президента в своєму Telegram-каналі, заяви заступника Леоніда Кравчука в ТКГ Вітольда Фокіна — це його особиста позиція.

«Окремі коментарі, які прозвучали в інтерв’ю заступника керівника української делегації в мінській Тристоронньої контактній групі Вітольда Фокіна, не відображають офіційної позиції України.

Про це заявив керівник Офісу президента Андрій Єрмак », — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що Фокіна, який говорив про необхідність проведення загальної «амністії» для російських найманців і надання всьому Донбасу особливого статусу, можуть викликати до Верховної Ради для обговорення його заяв.

Share