Ув’язнених, яких засудили до «суворого режиму», відправили працювати на ферми. «Сільськогосподарська тюрма» — дієва альтернатива

Ув’язнених Швеції відправили працювати на ферми.

Робота на фермі, як альтернатива суворому режиму.

Робота на фермі, як альтернатива суворому режиму. Таку програму започаткували у Швеції, аби допомогти ув’язненим повернутися до життя в суспільстві. Як працює такий метод і чи є результати, досліджували Подробности.

Ще немає й шостої ранку, а Альфред вже порається біля корів — доїть, годує, прибирає стійло. Він не з тих, хто хоче чимшвидше піти з роботи, адже йому доведеться повертатись не додому, а до тюремної камери. Альфред — шведський в’язень, який 5 днів на тиждень працює на фермі.

Так проходить його реабілітація для повернення у суспільство. Він один з шістдесяти ув’язнених, які відбувають покарання у сільськогосподарській в’язниці. Тут немає колючого дроту і камер відеоспостереження. Зате є тварини, за якими потрібно доглядати.

«Я люблю їх. Вони мене заспокоюють. Робота на фермі додає мені сил», — говорить Альфред, ув’язнений.

Альфредові вже 51 рік. Чоловіка затримали у квітні за незаконне володіння зброєю.

Засуджені у цій в’язниці відбувають покарання за злочини різної тяжкості — від водіння у нетверезому стані до зґвалтування. Проте в будь-якому разі тут до них не ставляться як до загрози суспільству. В’язні можуть вільно ходити територією, а за свою працю отримують заробітну платню. Тож роботу на фермі вони не сприймають як тяжке покарання.

«Вони переживають за тварин, навіть вийшовши на волю. Якщо в’язні знають, що скоро має народитись телятко, то телефонують і запитують: Як усе минуло? Чи все гаразд із малям?» — говорить Брітт-Марі Йоганссон, начальниця в’язниці.

Швеція одна з країн, де ув’язнених найменше у світі — один на 500 жителів. Утім, витрати на них більші, ніж в інших країнах.

Шведський уряд вирішив — суспільно корисна праця краще впливає на злочинців, ніж інші види покарань. Тож започаткував програму реабілітації. Робота на фермі — один з її пунктів. Користь і арештантам, і сільському господарству.

«Вони працюють старанно. Деякі виконують свою роботу просто бездоганно, хоч ніколи раніше й не працювали на фермі», — говорить Майкл Хеннінгсон, керівник відділу з виробництва.

Праця дає свої плоди. 2012 року ця ферма отримала нагороду від короля Швеції за якість молока.

Ключ до успіху — вміння ретельно виконувати рутинну роботу. А ув’язненим це добре вдається.

Share

One Comment

  1. Charlie Kinzle

    I just want to tell you that I am just new to blogging and absolutely enjoyed you’re web site. Likely I’m going to bookmark your website . You absolutely have impressive articles and reviews. Regards for sharing your webpage.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.