В аптеку — лише через лікарський прийом: Кабмін зробив шлях до ліків значно довшим для хворих. Хто виграє, а хто програє?

Кабмін заборонив продавати антибіотики в Україні без рецепту.

Таке рішення ухвалено в рамках боротьби зі стійкістю до антибіотиків.

Кабінет міністрів України на засіданні в середу, 6 березня, затвердив план боротьби зі стійкістю до антимікробних препаратів, що передбачає обмеження безрецептурного доступу до антибіотиків, повідомляє «Інтерфакс».

Згідно з прийнятою постановою, до кінця другого кварталу 2019 року МОЗ має розробити нормативні акти для продажу аптечними установами протимікробних препаратів виключно за рецептом, розробити порядок дозорного епідеміологічного нагляду за протимікробною резистентністю, а також розробити і затвердити порядок обліку інфекційних захворювань і хвороб, пов’язаних з наданням медичної допомоги.

До кінця третього кварталу 2019 року МОЗ має розробити і затвердити порядок використання протимікробних препаратів і порядок збирання інформації про споживання зареєстрованих в Україні антибіотиків.

У 2019-2020 рр. МОЗ має затвердити в якості форми первинної облікової документації Листок призначень лікарських засобів і медвиробів під час надання медичної допомоги в амбулаторних умовах.

Упродовж цього часу МОЗ також має розробити порядок впровадження заходів інфекційного контролю у закладах охорони здоров’я всіх форм власності з метою гармонізації законодавства України та ЄС.

Share