В Росії таємниче зникли українські полiтв’язнi Володимир Балух і Микола Карпюк: адвокати вважають, що це прідстава… для «стриманого оптимізму»

Політв’язень Карпюк «вибув» із Володимирського централу – адвокат

Український політв’язень Микола Карпюк «вибув» із російської в’язниці «Володимирський централ». Так пояснили повторне повернення посилки його адвокату Олексію Барановському, пише Українська правда.

Деталі: 29 липня Карпюку не видали посилку від Барановського – нібито через завелику вагу. Адвокат зменшив вагу посилки з 27 до 19 кг. Проте 19 серпня вона знову повернулася в зв’язку з тим, що «адресат вибув».

За словами адвоката, Карпюк міг «вибути» з тієї ж причини, що й політв’язень Володимир Балух, якого 16 серпня вивезли з колонії міста Торжок Тверської області.

Барановський припустив, що найближчим часом з Росії в Україну можуть повернутися деякі українські політв’язні.

Пряма мова адвоката: «Можна було подумати, що Балуха просто переводять в іншу колонію, але справа в тому, що в кінці минулого тижня з Володимирського централу пропав мій підзахисний Микола Карпюк.

Посилка, відправлена ​​йому минулого тижня, повернулася мені назад із позначкою «адресат відсутній», а це означає, що їх обох забрали з «насиджених місць» приблизно в той самий час, і це викликає стриманий оптимізм».

Передісторія:

  • Громадян України Миколу Карпюка та Станіслава Клиха засудили в Росії у 2016 році до 22,5 і 20 років відповідно за звинуваченням у вбивствах російських громадян у Чечні в 1990-ті.

У суді обидва заявили, що свідчення в них вибивали під тортурами і погрозами розправи над сім’єю, свою провину не визнали.

  • Клих відбуває термін у Челябінській області, Карпюк – у Володимирській області РФ.
  • У грудні 2018 року повідомлялося, що з незаконно засудженого в РФ Миколи Карпюка суд стягнув мільйон рублів в якості компенсації «родичам» солдат, загиблих у бою в Грозному, де нібито брав участь українець.
Share