В Україні хочуть поділити вулиці по принципу ЄС. Ви знаєте, що це означає і чого чекати городянам? Ті, хто це пропонує, теж знають лише приблизно

В Україні хочуть поділити вулиці, як у ЄС.

В Україні хочуть класифікувати вулиці відповідно до призначення, як це запроваджено в країнах Євросоюзу.

Про це УНН повідомляє з посиланням на прес-службу Мінрегіону.

«Розглядається норма щодо запровадження класифікації вулиць в залежності від їх функціонального призначення: для пішоходів, велосипедистів, громадського транспорту, автомобілів або суміжного руху.

Відповідно до цього можуть бути прописані вимоги та рекомендації щодо ширини різних функціональних зон: пішохідної, велосипедної тощо», — повідомили в прес-службі міністерства.

На думку заступника профільного міністра Льва Парцхаладзе, Україні не вистачає підходу до організації пішохідної та транспортної інфраструктури, як у Європі, де вулиці класифікуються за їх функціональним призначенням, тож наразі Мінрегіон працює над запровадженням такого підходу і в країні.

Такий підхід, як зазначається, допоможе мінімізувати затори в містах, зменшити рівень автомобілізації за рахунок пріоритету громадського транспорту та організації багатофункціональних вулиць для гармонійного розвитку населених пунктів.

Проект відповідних змін до ДБН наразі розробляється.

Share