В Україні з 1 квітня закривають тубдиспансери: небезпека коронавірусу ніщо порівняно з тим, що нас чекає

Чому ніхто не палить шини? В Україні з 1 квітня закривають тубдиспансери

З 1 квітня в Україні має стартувати другий етап медичної реформи.

Медики застерігають, що буде урізаний бюджет, тому в країні будуть масово закривати дитячі санаторії і тубдиспансери, пишуть Надзвичайні новини.

Як пише журналіст радіо «НВ» Тетяна Даниленко в Facebook, при такому становищі шини ніхто не палить, натомість на Полтавщині українці влаштували паніку через евакуацію українських громадян з території Китаю, де бушує смертельний коронавірус.

«Моя родичка, яка працює в одній з найбільших київських лікарень, розповіла буквально кілька тижнів тому таку історію. Прийшла на обстеження жінка, у якої виявили відкриту форму туберкульозу в запущеній формі.

Вона отримала аналізи і поїхала додому, від госпіталізації відмовившись. Немає на це часу через роботу…

Жінка працює продавцем в кіоску з продуктами на ринку на Оболоні.

Минулого року в цій же лікарні туберкульоз підхопили двоє молодих лікарів. Ще один заразився гепатитом C, коли намагався вколоти ліки безхатьку — зараз їх кладуть разом з іншими хворими, на загальних підставах.

Хворий був п‘яний, робив якісь безладні рухи і медик проколов собі руку через гумову рукавичку»,- пише журналістка.

Вона додала, що жоден з заражених від пацієнтів лікарів навіть не претендував на якісь компенсації від держави.

«Кожен з них продовжує працювати. А жінка на ринку продовжує торгувати — її нещодавно там зустрів хтось із медперсоналу.

За сукупністю багатьох причин, заразитися мультирезистентною формою туберкульозу в Україні в тисячу разів простіше, ніж коронавірусом.

Але проти закриття тубдиспансерів шини ніхто не палить. А про прийдешнє неминуче скорочення інфекційних лікарень ніхто й не згадує»,- додає журналіст.

Нагадаємо, що 19 та 20 лютого в Нових Санжарах Полтавської області загострилася ситуація у зв’язку з прибуттям туди евакуйованих з Китаю українців.

Місцеві жителі запалили шини, влаштували сутички з поліцією та перекрили дороги.

Share