В Україні закривають легендарний університет: не повірите, через що. Тому що — зима

В Україні закривають легендарний університет: комуналку від Гройсмана більше не потягнуть.

За один день у них «накручує» на 350 тисяч гривень — звідки взяти такі гроші?

Студенти НУ «Львівська політехніка» підуть на вимушені канікули: все через підвищення комунальних тарифів, адже на послуги в університету не вистачає грошей на оплату опалення, пише Знай.ua.

Це підтвердив пророектор з науково-педагогічної роботи Львівської політехніки Олег Давидчак.

За його словами, зимові канікули у студентів розпочнуться з 1 січня і триватимуть до 25 лютого, на час канікул закриють усі 23 корпуси університету.

«Ми склали такий графік, яким запланували довші канікули узимку, натомість ми зменшили літні канікули.

25 лютого наші студенти виходять на навчання і вчаться до 10 червня, потім до кінця червня – сесія, а семестр завершується 30 червня.

При плануванні канікул враховувалися можливості оплати комунальних послуг, бо у нас є брак цих коштів. І якщо би не було такої ситуації, то ми могли би розпочати літні канікули з 1 червня, а так починаємо з 1 липня», – уточнив Давидчак.

Як відомо, узимку вартість комунальних послуг в університеті за один день складає близько 350 тис. грн, що у півтора рази вище, ніж у теплий період року – для закладу така цифра непідйомна.

«Львівська політехніка» не вперше іде на канікули через неможливість оплатити комунальні послуги. З 1 лютого до 5 березня 2018 року з цієї ж причини студенти Львівської політехніки не відвідували пари, а навчалися дистанційно, за допомогою спеціальної онлайн-платформи.

В інших вищих навчальних закладах Львова повідомили, що не мають такої критичної ситуації з оплатою комунальних послуг і наразі не планують продовжувати зимові канікули.

Попри це кілька студентів Львівського національного університету ім. Франка розповіли, що викладачі поширюють інформацію про продовження зимових канікул і у цьому навчальному закладі.

Share