Вибух у Бейруті, можливо, врятував наш Миколаїв. Про тисячі тонн простроченої селітри в українському порту згадали лише у зв’язку з трагічними подіями у Лівані

Після трагічного вибуху в Бейруті в засобах масової інформації з’явилося припущення, що на території Миколаївського морського порту теж зберігається аміачна селітра, яка була завезена в 2018 році.

Дійсно, у вересні 2018 судно «ТУЗЛА» прибуло в Миколаївський морський порт з вантажем селітри аміачної. Вивантаження судна здійснювалася на причалі № 12 в період з 19 по 21 вересня 2018 року », — йдеться в повідомленні.

Раніше в мережі поширилася інформація, що в порту з 2018 року зберігається понад 3 тисячі тонн конфіскованої аміачної селітри, що могло призвести до трагедії, подібної вибуху в Бейруті.

Товар везли з грузинського порту Поті.

Її хотіли продати в Україні, але перевірка виявила, що вона прострочена. Термін придатності для використання аміачної селітри в сільському господарстві становить півроку.

За рішенням суду селітру конфіскували і вивантажили в порту на причал №12 21 вересня 2018 року.

Повідомлялося, що там вона зберігалася майже два роки.

Тобто, у Миколаївському порту лежали тисячі тонн вибухонебезпечної селітри, що могло призвести до трагедії, подібної до вибуху в Бейруті.

Зараз, як заявила ВВС News Україна пресслужба Миколаївського порту, небезпечний товар прибрали й він не становить небезпеки для людей та міста.

«Вивезення вищезазначеної вантажної партії селітри аміачної з території Миколаївського морського порту було завершено на початку 2019 року», — наполягає керівництво порту.

Щоправда, точну дату вивезення селітри представники порту не уточнюють. Також невідомо, куди її вивезли.

У лютому 2019 року, як писали місцеві активісти, селітра ще була в порту.

Нагадаємо, потужний вибух у морському порту 4 серпня призвів до трагічних наслідків.

Згідно з останніми даними, вибуховою хвилею були знищені і пошкоджені сотні будівель і житлових будинків, понад 300 тисяч людей залишилися без даху над головою.

Загинули 145 осіб, постраждали близько 5 тисяч, десятки вважаються зниклими безвісти.

Share