Вічного небесного польоту вам, командири. Дві долі, дві російські ракети, що обірвали життя українських льотчиків у різні роки

Ліворуч на фото командир ескадрильї «Блакитна стежа» Герой України Костянтин Могилко. Його літак Ан-30б був збитий над Слов’янськом російською ракетою ПЗРК «Верба», випущеною російськими найманцями по неозброєному літаку-аерофотозйомщику.

Праворуч — його попередник на посаді командира ескадрильї «Блакитна стежа», Сергій Хоменко. Змінивший військову авіацію на цивільну ще в 2012 році.

Його літак Boeing-737 був збитий над Тегераном російською ракетою (попередньо ЗРК «Тор»), випущеною по цивільному пасажирському літаку іранськими військовими.

Одне фото. Дві долі. Вічного небесного польоту вам, командири…

Це фото і текст розміщені на сторінці 15 бригади транспортної авіації у facebook.

Сергій Хоменко був другим пілотом на літаку.

За інформацією МАУ, він мав 7600 годин нальоту на літаках Boeing 737.

Одразу після авіакатастрофи керівництво компанії заявило, що виключає можливість помилки екіпажу.

«Враховуючи досвід екіпажу, вірогідність помилки мінімальна. Ми просто її не допускаємо», — сказали в МАУ.

І додали, що враховуючи складність і тривалість рейсу, на літаку був посилений екіпаж.

Сергій Хоменко був серед загиблих членів екіпажу.

Свою авіаційну кар’єру він розпочав як льотчик військово-транспортної авіації. Понад 14 років літав у складі екіпажів літаків Ту-134, Ан-26, Ан-30 бригади транспортної авіації.

«Це пілот із великої літери, його всі поважали. Він справжній професіонал. З ним можна було з заплющеними очима піти в літак, оскільки ти знав, що біля тебе людина-професіонал», — кажуть колеги.

Вічна пам’ять

Share