Військова служба зміниться: президент підписав новий закон про ЗСУ. Чого чекати бійцям?

Прийняті зміни дозволяють підвищити вік прийняття громадян до вищих військових навчальних закладів з 23 до 30 років.

Президент України Петро Порошенко підписав закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення окремих питань проходження громадянами військової служби», повідомляє Gazeta.ua.

«Цей закон надасть можливість підвищити мотивацію громадян до проходження військової служби», — зазначили на сайті прес-служби президента.

Закон вносить зміни у закони України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про військовий обов’язок і військову службу», «Статут внутрішньої служби Збройних сил України».

Прийняті зміни дозволяють підвищити вік прийняття громадян до вищих військових навчальних закладів з 23 до 30 років.

Таким чином учасники АТО та операції Об’єднаних сил зможуть вступати на навчання та продовжувати військову службу як офіцери або сержанти.

Також закон підвищує до 60 років граничний вік перебування в запасі військовозобов’язаних-жінок.

В особливий період військову службу, за новим контрактом, можна проходити від 1 до 10 років. Це сприятиме збільшенню кількості громадян, які бажають проходити військову службу за короткотривалим контрактом.

Новий закон дає можливість звільнитись чи укласти новий контракт військовослужбовцям, дія контрактів яких примусово продовжена після закінчення його строку в особливий період. Це ж стосується військовослужбовців, які уклали контракт до закінчення особливого періоду й оголошення демобілізації.

Закон також надає можливості військовослужбовцям, визнаним рішеннями військово-лікарських комісій непридатними за станом здоров’я до військової служби, продовжувати проходження служби.

Бойовий досвід, морально-ділові якості та мотивація до військової служби таких військовослужбовців, попри їх фізичний стан, можуть бути реалізовані на військових посадах, які не потребують фізичних навантажень.

На Донбасові бойовики протягом усього тижня продовжили спроби прориву оборонної частини української армії, але понесли серйозні втрати і в живій силі, і в техніці.

Так, на минулому тижні втрати боєвиків становили понад 50 чоловік.

Share

One Comment

  1. Erna Pelot

    I just want to tell you that I am just new to weblog and seriously savored your blog site. Very likely I’m want to bookmark your blog post . You definitely come with good article content. Thanks a lot for revealing your blog site.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.