Виманили в Росію «для підготовки зустрічі Яроша з Путіним»: Визволений політв’язень Микола Карпюк мав відсидіти 22,5 років у таборах

«Планувалася зустріч Путін — Ярош»: Карпюк розповів про спецоперацію ФСБ

Визволений український політв’язень Микола Карпюк заявив, що його арешт ФСБ РФ був добре спланованою операцією.

Про це він заявив під час пресконференції в Укрінформі.

Карпюк пояснив, що на початку 2014 року був заступником лідера організації «Правий сектор» Дмитра Яроша і був відповідальним за підготовку з’їзду, «на якому Українська національна асамблея як політична партія мала провести перейменування, ребрендінг на «Правий сектор».

«Потім я зрозумів, що це була дуже добре спланована операція, і вона була розрахована на те, що якщо не Дмитра Яроша, а когось із керівництва «Правого сектору» необхідно арештувати для того, аби внести деструктив якраз у процес формування «Правого сектору» як політичної партії», — сказав колишній політв’язень.

Він розповів, що тоді, у 2014-му, до нього звернувся хрещений його сина, якому він дуже довіряв.

«Він звернувся до мене за кілька днів до цієї поїздки з тим, що Путін та його оточення має велике бажання зустрітися з керівництвом «Правого сектору».

Так трапилося, що мені прийшлося виїхати на кілька днів із Києва. Повернувся я 15-го (березня — ред.) увечері, 16-го в нас була нарада тодішнього керівництва «Правого сектору», на котрій приймалося рішення, їхати мені чи ні», — зазначив Карпюк.

За його словами, одним із аргументів «за» цю поїздку було те, що це мала бути попередня розмова з Путіним або з людиною із його близького оточення, від якої залежала, власне, зустріч Путіна з Ярошем.

«Таким чином, узгодивши все це, довіряючи людині, котра займалася організацією цього процесу, та усвідомлюючи, що ми стоїмо на порозі війни з Росією і в нас з’являється шанс зберегти мир, було прийнято рішення на цю поїздку.

Ми їхали автомобілем, на кордоні України і Росії приїхали групи ФСБ і мене заарештували», — розповів Карпюк.

Він визнав, що з його боку їхати у Росію було «великою дурницею», проте, пояснив активіст, він не міг собі уявити, що у ХХІ столітті «навіть у тій же Росії може бути таке беззаконня і таке ставлення до людей».

На уточнювальне запитання кореспондента Укрінформу, з ким саме він мав зустрітись у Росії, Карпюк відповів:

«Нам говорилося про те, що в Ново-Огарьово відбудеться зустріч безпосередньо із Путіним. У те, що Путін зустрінеться з нами, я особисто не вірив. Я думав, що це буде якась людина з його близького оточення».

Як повідомлялося, 7 вересня Україна і Росія провели взаємне звільнення утримуваних осіб у форматі «35 на 35».

На Батьківщину тоді повернулися 11 незаконно засуджених українців, серед яких Микола Карпюк і Станіслав Клих, а також 24 моряки, які були захоплені Росією у районі Керченської протоки у листопаді 2018 року.

26 травня 2016 року суд Чечні засудив українців Карпюка та Клиха до 22,5 і 20 років ув’язнення відповідно. Їх звинуватили у вбивстві російських військових у Грозному в 1994-1995 роках.

За версією російського слідства, Клих і Карпюк були членами організації УНА-УНСО і наприкінці 1994 — на початку 1995 року воювали проти російських федеральних сил у складі збройних формувань самопроголошеної республіки Ічкерія.

На слуханнях сторона обвинувачення не надала жодних доказів того, що Клих і Карпюк були в Чечні в цей період.

Share