Він бачив пекло і він крізь нього пройшов: Генералом уперше став військовий, який починав війну комбатом

Бойовий “Призер” Мойсюк. Генералом ЗСУ вперше став військовий, який починав війну комбатом.

Звання генерала Збройних сил України вперше отримав військовий, який починав війну з РФ командиром батальйону. Це 39-річний Євген Мойсюк, нині – заступник командувача Десантно-штурмових військ ЗСУ.

Як передає “Новинарня“, Євген Мойсюк, позивний “Призер”, фігурує в указі президента про присвоєння військових звань від 5 грудня – до Дня збройних сил України.

Полковник Мойсюк став генерал-майором.

Про його підвищення у званні написав у “Фейсбуці” радник президента Юрій Бірюков:

“…Розкажіть мені про паркетних генералів. І про тилових генералів. І розкажіть мені про Женю Мойсюка, якому Петро Порошенко вручає погони генерал-майора…

Я знаю «Призера», на той момент комбрига 81-ї [окремої аеромобільної бригади ЗСУ], з яким спав в одному підвалі у Водяному. Це січень 2015-го, ДАП. Я знаю, сам знаю, як він сідав в мотолигу і гнав в термінал за пораненими.

Ага, ну розкажіть мені про паркетного”.

“Женя «Призер» Мойсюк перший генерал, який війну почав комбатом в 25-ці (Дніпропетровській повітряно-десантній бригаді – “Н”)“, – зазначив Бірюков.

За його словами, за останній чотири роки десятки полковників отримали генеральські погони.

“Плеяда нових. Оновлення генеральського корпусу”, – додав він.

Євген Мойсюк – досвідчений військовий,десантник, який пройшов миротворчі місії в Іраку та Косово. У розмові він не раз наголошує, що на війні будь-яке завдання, навіть надважке, потрібно виконувати.

Щоправда, при цьому треба бути відвертим зі своїми бійцями – вони мають розуміти, що їх чекає попереду.

Таких важких завдань Мойсюку і його бійцям доводилось виконувати чимало. Мойсюк не з тих, хто відсиджується – іноді він сам веде своїх бійців у бій.

Влітку 2014 року з ними пробивався по тилах бойовиків від Артемівська до Шахтарська, брав вогонь і сили бойовиків на себе – щоб колеги-десантники з 95-ї бригади дістались до наших підрозділів, заблокованих на кордоні з РФ, а з грудня 2014 року командував обороною ДАП.

Його бійці були останніми, хто тримав аеропорт.

Євген Мойсюк – володар двох орденів Богдана Хмельницького ІІ та ІІІ ступенів.

Особиста історія Євгена доволі типова. Приклад іншого військового – старшого двоюрідного брата, який служив у ВДВ – після чого школяр чернівецької фізико-математичної школи вирішує стати саме захисником Вітчизни. Зрештою – вступ в омріяний навчальний заклад.

Євген потрапив до Одеського інституту сухопутних військ з другої спроби – перший раз 16-річного хлопця туди не взяли.

Після закінчення вишу почав службу у 25 бригаді, яка тоді базувалася в Болграді Одеської області.

«Для мене війна почалась, коли я був командиром батальйону в 25-й бригаді, отримав завдання вийти на прикриття державного кордону у березні 2014 року в Амвросіївку.

У пункті пропуску Успенка – це найкоротший шлях від російського кордону до Донецька –росіяни намагались ввести свої «миротворчі підрозділи». Ми отримали завдання не допустити, щоб зайшли чужі війська. Тоді я зрозумів, що таке інформаційна війна.

Уявіть: стоять в одну шеренгу 15-20 кореспондентів російських ЗМІ, а 4-5 клоунів намагаються створити враження в цих журналістів, що маса людей перешкоджає руху техніки, починають стрибати під гусениці.

Тобто група людей невелика, а створюється така картинка, що там весь Донецьк перед нами стоїть і не пускає.

Ми намагались діяти рішуче. Стали під Амвросіївкою, зайняли район оборони. До нас підходили різні «напівволонтери», «доброзичливці», «колишні афганці, чорнобильці». Хотіли прощупати, до чого ми готові.

Вони: «А от якщо росіяни введуть миротворців?» Кажу: «Хана всім миротворцям».

Думали, що це тільки я так кажу. Почали питати солдатів на КПП. Ті їм відповідали: «Хай заходять».

Можливо, це теж було стримуючим фактором.

Найголовніше для командира – ніколи в житті не обманювати. Якщо це завдання важке або надважке – про це повинні знати всі, до останнього солдата, розуміти, що їх очікує.

Інакше взагалі нічого не буде.

У нас найкращі, хоробрі солдати. Коли вони знають ступінь ризику, розуміють, як ми будемо діяти, вони сміливо та ініціативно виконують завдання».

Успіхів вам, пане генерале!

Share