ВО Свобода розпочала процес націоналізації російського бізнесу в Україні. Про пряме захоплення поки не йдеться

ВО Свобода розпочала процес націоналізації російського бізнесу в Україні.

Відповідна ініціатива «Про схвалення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» була зареєстрована 7 грудня в Верховній Раді України, пишуть Українські новини.

Народні депутати-свободівці Михайло Головко, Олександр Марченко, Олег Осуховський пропонують накласти санкції на 18 фізичних та 43 юридичні особи.

Серед об’єктів, які підпадають під санкції ТРЦ Ocean Plaza, що належить російському бізнесмену Аркадію Ротенбергу. «Миколаївський глиноземний завод», який належить російському алюмінієвому гіганту Русал. Кінцевий бенефіціар Русалу Олег Дерипаска також включений до санкційного списку.

Заправки GLUSCO, які ще донедавна мали бренд ТНК та належали Роснефті.

Щодо об’єктів росіян в Україні пропонується 9 видів обмежувальних заходів в тому числі блокування активів та запобігання виведенню капіталу з України.

В своєму пості в FB Михайло Головко зазначив, що ВО Свобода починає процес націоналізації російського бізнесу.

Згідно тексту зрозуміло, що існуючий список для санкцій буде збільшуватися, оскільки направленні депутатські звернення до ДФС, СБУ, МінЮсту з проханням надати список компаній з кінцевими бенефіціарами росіянами.

В санкційний перелік також потрапили російські бізнесмени Олексій Федоричев, Анніков Сергій з українськими активами «ТІС-Зерно» та «ТІС-Міндобриво», російський тютюновий бізнесмен Ігор Кесаєв та його активи «Тедіс Україна» та «Меркурій», ViOil росіянина Віктора Пономарчука, дочірня дочка «Газпром збут Україна», Пологівський ОЕЗ російського бізнесмена Леоніда Новікова та інші компанії.

Нагадаємо раніше Генеральний прокурор Юрій Луценко передав до РНБО чотири томи списку російських компаній, на які пропонується накласти санкції.

Share