Вони народилися в один день, разом пішли воювати та разом віддали життя за Україну: Нині Максиму і Артему виповнився б 31 рік. Не забудемо вас, хлопці!

Вони народилися в один день, разом пішли воювати та разом віддали життя за Україну. 17 грудня, мав би виповнитися 31 рік братам-близнюкам Максиму та Артему Лащенкам. Але їхнє життя обірвалося влітку 2014-го.

Вони були класичними близнюками, які все робили разом. Тому, коли 26-річному Максиму прийшла повістка, Артем пішов на війну за братом – добровольцем у 25-у окрему повітряно-десантну бригаду, нагадує Інформер.

Те, що обидва сини на передовій, від мами Світлани Миколаївни приховували, скільки могли.

Трагедія сталася влітку 2014 року. 5 серпня колона українських військових виходила з оточення в районі селища Петропавлівка Шахтарського району.

Тоді у бойову машину влучив ворожий снаряд. Серед шістьох загuблuх на місці був і Максим. Його поховали на рідній Дніпропетрівщині.

Артем ще рік вважався зниклим без вісти. Цілий рік мати жила вірою, що один з її синів живий. Але влітку 2015-го надія щезла: після проведення експертиз ДНК Світлані Миколаївні повідомили, що останки належать її Артему.

З ним попрощалися 22 червня.

Посmертно братів Лащенків нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня. У Максима залишилися дружина та донька.

Вічна слава загиблим Героям! Ми пам’ятаємо…

Share