Тут тисячі облич: ті, що навічно лишились у «зеленому» коридорі Іловайська, у пеклі донецького летовища, у містечках і селах Донбассу… Народний проект пам’яті

«Можливість сказати «Дякую»: волонтери просять допомоги у облаштуванні Стіни народної пам’яті.

Тисячі загиблих українських героїв неоголошеної війни дивляться з фотографій зі стіни біля Михайлівського собору.

Мова йде про народний проект, яким опікуються волонтери. Своєрідна експозиція героїзму та скорботи як нагадування про те, якою ціною ми виборюємо незалежність кожного дня вже п’ятий рік поспіль, пише Канал 24.

29 серпня у Києві урочисто відкриють Стіну народної пам’яті. Тільки от держава чомусь не допомагає облаштувати її, тому волонтери змушені просити допомоги, щоб встигнути до обраної дати.

Герої, що навічно залишились у «зеленому» коридорі Іловайська, загиблі у пеклі битви за донецьке летовище та тисячі інших українських звитяжників, що віддали своє життя за українську незалежність.

Усі вони зібрані на мурах Михайлівського золотоверхого у трагічну експозицію, яка, на жаль, постійно поповнюється.

Нещодавно волонтери заповнили фотографіями загиблих шматок стіни, де раніше був напис: «Зниклі безвісти».

Павло Петренко з батальойну «Донбас». У цьому році довезли його частину на допоховання. Микола Гуменюк, 51-а бригада. Тут тепер їх квадратики, – пояснив волонтер Павло Нетьосов.

Він займається пошуком загиблих українських воїнів із 2014 року і саме він та ще декілька однодумців ініціювали створення народної Стіни пам’яті.

Її облаштували за кошти небайдужих та меценатів. Бо допомоги від держави за час існування цього пам’ятного місця – жодної. За словами Нетьосова, просили у КМДА зробити розетку – а це значна проблема: керівники районів розетками займаються, виявляється.

Не було і від держави жодної ініціативи щодо створення музею пам’яті полеглих українських воїнів. І поки ця народна Стіна пам’яті – єдине місце, куди можуть прийти рідні та побратими цих хлопців та дівчат.

Тут усі мої друзі, з якими разом були на війні, і хто, на жаль, не повернувся. Ця Стіна – можливість сказати їм: «Дякую». Або й просто прийти в гості, помовчати, – розповів учасник бойових дій, засновник Pizza Veterano Леонід Остальцев.

29 серпня – день, коли вшановують загиблих бійців в «Іловайській трагедії».

Волонтери та небайдужі українці вже не перший рік просять владу зробити цей день офіційним днем вшанування полеглих українських воїнів.

Проте поки що від можновладців жодної реакції.

Ми ніколи не забудемо і ніколи не пробачимо. Кожне наступне покоління, кожна нова генерація будуть докладати зусиль, щоб те, за що наш народ почав боротись ще з Майдану, з Революції гідності, здійснилось, – підкреслив учасник бойових дій, Герой України Ігор Гордейчук.

До 29 серпня волонтери планують відкрити чотири секції стіни пам’яті, де розмістять ще півтори тисячі імен полеглих солдатів. За роки окупації наша держава втратила 3885 військових.

Якщо задумане вдасться втілити, тоді тут будуть імена усіх загиблих за роки україно-російської війни.

Підтримати Народний проект «Стіна пам’яті» можуть всі охочі, перерахувавши гроші на картку відомого військового волонтера Pavel Netesov:
ПриватБанк 5168755622105316

Share

5 Comments

  1. Rubin Ricciardelli

    I just want to tell you that I am just all new to blogging and really liked this web-site. Likely I’m planning to bookmark your site . You absolutely come with awesome articles. Bless you for revealing your blog.

  2. Deangelo Shirley

    Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.