Воєнний стан — підстава для залучення НАТО до оборони України від російської агресії. Чи передбачала таке Росія?

Воєнний стан дає можливість НАТО втрутитись у конфлікт

Головна причина введення режиму воєнного стану в Україні може полягати в тому, щоб надати НАТО можливість втрутитися у конфлікт.

У такому випадку події в Керченській протоці набудуть зовсім іншого геополітичного значення, — про це написав у Facebook журналіст Орест Сохар, повідомляє Gazeta.ua.

«Перед засіданням РНБО президент Порошенко провів консультації з керівництвом НАТО. Потім відразу зібрав військовий кабінет Ради нацбезпеки, на якому було проголошено військовий стан», — звернув увагу журналіст.

І тут же пояснив: «Мої джерела стверджують, що цей особливий режим потрібен для підвищення статусу відносин з Північно-Атлантичним альянсом: щоб НАТО ввів свої кораблі в акваторію Чорного моря, тоді має статися щось особливе.

Введення воєнного стану саме на цю важливість і вказує».

За його словами, росіяни довго і ретельно готувалися до цього інциденту.

«З часів анексії — це вже другий прохід наших ВМС із Одеси до Маріуполя, де відбувається будівництво військово-морської бази. І кожен раз, як стверджують начальник генштабу ЗСУ Муженко і керівник ВМС Воронченко, українська сторона повідомляла про проходження акваторії згідно з вимогами чинного міжнародного законодавства», — акцентував Орест Сохар.

При цьому він нагадав, що протягом останніх двох місяців росіяни активно стягували важкі озброєння до лінії розмежування, а також посилювали особовий склад військового контингенту в Криму.

Протягом останнього тижня російські телеканали активно розповідали про «крутість російського флоту».

«Тому поведінку агресора можна трактувати по-різному, але росіяни готувалися до цієї операції, яка може мати багатопланове призначення: від простого відволікання уваги від подій на Донбасі до нового витка агресії.

У будь-якому випадку, росіяни чітко розуміють, що для них це обернеться новими санкціями і підвищенням градуса геополітичних конфліктів», — резюмував журналіст.

Двоє з шести поранених росіянами біля Керченської протоки військових моряків перебувають у важкому стані.

Share