Студенти не пустили військових на Хрещатик… Українська молодь завжди була рушійною силою революцій. А в РФ найактивніші «путінські бабушки»

Студенти не дали провести військовий парад на Хрещатику у Києві 7 листопада 1990-го.

Тоді відзначали державне свято — річницю більшовистського перевороту. Щороку проводили парад.

За кілька днів до події Українська студентська спілка оприлюднила заяву про недопуск танків на центральну вулицю столиці.

Група активістів у ніч на 7 листопада 1990-го чергувала на теперішньому майдані Незалежності.

Київська міська рада перенесла парад на площу Перемоги. Студенти взялися пікетувати площу, але їх відтіснила міліція.

Травмувалися 30 студентів. 15 із них звернулися до прокуратури, а 13 — до судмедекспертів.

За підтримку студентів 7 листопада 1990-го затримали народних депутатів Степана Хмару, Михайла Ратушного та Володимира Головача.

За кілька днів «більшість» у Верховній Раді позбавила Хмару депутатської недоторканості.

Історики важають, що побиття студентів на площі Перемоги засвідчило поразку системи. Вона потребувала повноцінного реформування.

Півсотні молодих людей зібралися 2 жовтня 1990-го біля пам’ятника Кию, Щеку й Хориву на столичній площі Жовтневої революції.

Вони проголосили голодування і висунули низку вимог до діючої влади. В історію ця акція мирної громадянської непокори увійшла під назвою «Революція на граніті».

Студенти вимагали перевиборів Верховної Ради УРСР на багатопартійній основі не пізніше весни 1991-го, а також відставки голови Ради міністрів УРСР Віталія Масола, повернення на територію УРСР українських солдатів, націоналізацію майна Комуністичної партії.

Share