«Я майже кожної ночі ходжу по тих полях у тих соняхах…» 29 серпня мусить бути Народним днем пам’яті загuблux у вiйні, якої 6 років все ще «немає»

«Ця публікація буде тут недовго…

Її заблокують, як десятки інших публікацій на тему Іловайська.

Це лише частина того, що я побачив після 29 серпня 2014 року на тих полях поїхавши добровольцем у складі місії ЕВАКУАЦІЯ 200, написав на своїй сторінці у Facebook відомий волонтер Павло Нетьосов. 

Зайдіть на його сторінку і подивіться відео, якщо, звісно, хочете знати правду про Іловайськ.

«На цьому відео немає закритого чорними квадратиками або з розмитим фокусом чогось там такого, що може негативно вплинути на вашу психіку.

У того, що зазвичай закривають навіть немає запаху горілої та гнилої плоті. Це були люди. Такі як ми з вами.

Майте сміливість дивитися на них. Саме так виглядає війна.

Я хочу шоб ви це побачили. Особливо ті, хто піднімав руки на нараді в міністерстві ветеранів, щоб призначити День Пам’яті на сьоме жовтня — день народження Путіна.

Ті, хто казав мені в очі, що я не маю відношення до Іловайська. Ті хто казав, що якщо буде Національний День Пам’яті полеглих у російсько-українській війні захисників України на 29 серпня, то це зітре пам’ять про Іловайськ.

Подивіться уважно та послухайте мій голос за кадром. Я майже кожної ночі ходжу по тих полях у тих соняхах. Я не відступлю щоб ви там усі не робили в нас за спиною.

Коментарі на цей пост такі ж проникливі і

Леся Менкуш-Мальків Я дивлюся. Не відвертаю очей, хоча вони й залиті слізьми. Я важко пережила ті дні…

Анатолий Кореновский Це наш БІЛЬ… Не залишає ні на мить.

Неля Горай Паша продивилась сюжет, душа розривається . Далі хутір Горбатенко… Це все потрібно показувать скрізь на великому екрані на Майдані Незалежності в ДЕНЬ ІЛОВАЙСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ і не тільки. Показувать, не закриваючи, обгорілі та розірвані тіла наших ГЕРОЇВ, як ви збираєте по полях частини тіл, як ви відкопуєте хлопців …

Показувати, щоб бачили ті хто втомився від війни, а таких у нас дуже багато . Багато хто скаже, страшно дивитись, а тому,  хто через це пройшов тому вже нічого не страшно . Просто дуже боляче … І засідання у ВР потрібно кожен день розпочинати з показів таких сюжетів . Паша, я дуже тобі вдячна.

«…Треба це відео направить венедиктову на ехо, щоби воно, падло, кожен день, перед тим як лягати спати, дивилося ці кадри…

Надежда Ащенко Дякую вам, Павле! Я вже казала, що ви робите СВЯТУ роботу. Комусь треба шукати і ховати наших хлопчиків, наших воїнів! Як мужньо вони тримались! А ми їх зраджуємо щодня!

Pavel Netesov Надежда Ащенко я завжди думаю про те, хто буде ходити до них на могили якщо повмирають батьки та усі друзі поїдуть працювати та жити за кордон.

Хто це буде робити? Якщо буде День Памяті то буде хоч надія на те що на граніті хоч один раз на рік буде свічка та квітка.

Є історії з Іловайська, які добре закінчилися, пише Павло Нетьосов.

Дмитро Сероштан був у кузові цієї самої машини…попереду з посадки по ній вівся вогонь. Попадання з РПГ в авто і Діму викинуло вперед аж за посадку.

Оцініть відстань..це приблизно 30 метрів. ПК вигнувся по грудній клітці в дугу.

Прийшов до тями встав і пішов до посадки…

Це перша людина, яка розповіла мені про азіатів (бурятів) НА Україні.

У нього залишилася тільки граната він її кинув, скотився в колію, переповз і став іти по цій самій посадці….

Він вийшов. Він залишився живий. Воював до кінця 2018 року. Прямо ось зараз лежить у госпіталі…

Інвалідність через суд, нагород немає. В цьому році йому комбат Андрій Тетерук вибил нагородну зброю. У команді Стіни Пам’яті та Дні Пам’яті він з 2014 року.

Він не продається і не купується. Він справжній.

Я вийшов після обстеження посадки і в мене на плечі тубус від того самого російського РПГ 26 і РПО-А «Джміль» далі ви бачите дверцята з написом Дніпро-1, каску, документи…

Все це ми забрали і повезли в Київ. Зараз ці артефакти знаходяться в експозиції Національного військово-історичного музею України. Найперша виставка по війні…справжня але нікому не потрібна.

Так ось…поки ми з Дімою Сероштаном живий додаток до цих експонатів, ми будемо боротися за День Пам’яті. Ми не відступимо!

 

Share