«Я надсилаю свій портрет…»: Бойовики сфоткали свої позиції на Світлодарській дузі і власні обличчя і… передали квадрокоптером ВСУ

Обережно, працює ворожа «аеророзвідка», або історія про те, як недолугі терористи втратили техніку, засвітили свої позиції, і, навіть, обличчя.

Люди на цих фото – бойовики, які воюють проти української армії в районі Світлодарської дуги. Знімки потрапили до рук бійців 30 окрема механізована бригада ім. князя Костянтина Острозького разом із квадрокоптером противника, повідомляється на сторінці спільноти Повернись живим у ФБ.

«На цій ділянці фронту терористи постійно підіймали беспілотник над своїми позиціями, а також проводили розвідку позицій українських військових.

Відповідно, за допомогою нього противник корегував вогонь своєї артилерії, – розповідає менеджер фонду «Повернись живим» по роботі з військовими Oleg Karpenko.

– В черговий раз, коли ворожий коптер завис над нашими позиціями на висоті близько 50 метрів, військові відкрили по ньому вогонь. Декілька черг, пошкоджене крило – і беспілотник впав».

Виявилося, що терористи використовували квадрокоптер Mavic 2 Pro, вартість якого складає близько 50 тисяч гривень.

Але найбільший «подарунок» на наших військових чекав всередині: на карті пам’яті коптера вони знайшли знімки та відео не тільки українських, а й ворожих позицій.

А ще – обличчя бойовика, який управляв беспілотником, та нелегкий процес опанування техніки його колегами.

Після того, як інформація була оброблена, бійці звернулися до фонду «Повернись живим» з проханням відремонтувати коптер. У ньому пошкоджена батарея, гвинти та пропеллер.

«Ми відремонтуємо беспілотник (а це значно дешевше, ніж купити новий), придбаємо пульт та невдовзі відправимо назад на передову, щоб він виконував завдання вже на користь нашої армії», – каже Олег Карпенко.

Share