Генсек ОБСЄ уперше назвав ОРДЛО «бунтівними республіками» і заявив, що Україні краще не провокувати Росію на Донбасі

Генсек ОБСЄ заявив, що Росія буде надавати військову допомогу бойовикам ОРДЛО.

Конфлікт між Росією і Україною може знову загостритися, оскільки Росія буде надавати військову допомогу бойовикам ОРДЛО.

Про це заявив генеральний секретар ОБСЄ Томас Гремінгер в інтерв’ю, опублікованому в понеділок, 24 грудня, в німецькому виданні Neue Osnabrücker Zeitung, пише Українська правда з посиланням на DW.

«У мене є побоювання, що може виникнути ланцюгова реакція. Там, де у них виникають окремі осередки вогню, де спалахує полум’я, коли-небудь, навмисне чи мимоволі, відбудеться ескалація», — сказав Гремінгер.

За його словами, «з окремих осередків вогню може розгорітися величезна пожежа». Він вказав на такі місця можливої ​​ескалації конфлікту, як окупований Крим і лінію розмежування на Донбасі, а також згадав «нелегальні вибори» на території самопроголошених «ЛНР» і «ДНР» в якості одного з приводів для загострення ситуації.

«Слід виходити з того, що бунтівним республікам, якщо вони опиняться під військовим тиском, знову буде надаватися підтримка з Росії», — підкреслив генсек ОБСЄ, закликавши Кремль продемонструвати добру волю для того, щоб відродити взаємодовіру.

Таким жестом доброї волі могло б стати «звільнення 24-х затриманих моряків і повернення трьох захоплених судів».

Але Гремінгер не очікує прориву на мирних переговорах в доступному для огляду майбутньому, оскільки «політична воля для примирення просто відсутня».

Було б добре отримати нові імпульси від «нормандської групи», що складається з Німеччини, Франції, України і Росії, але «в даний момент нам, на жаль, до цього дуже і дуже далеко», підсумував генсек ОБСЄ.

Share