Як Росія дoбuвaла поранених: Під час виступу батька військовополоненого моряка Василя Сороки депутати ПАРЄ плакали

Батько захопленого Росією контррозвідника СБУ Василя Сороки Віктор Сорока минулого тижня у Страсбурзі зустрівся з депутатами ПАРЄ та розповів про справжні обставини потрапляння його сина в російський полон під час інциденту в Чорному морі 25 листопада.

За його словами, на бронекатері “Бердянськ” було шість поранених, а не три, як заявляла РФ.

Суть своїх виступів у Парламентській асамблеї Ради Європи Віктор Сорока розповів в ефірі телеканалу “Прямий”.

Він уточнив, що на МБАКу “Бердянськ” під час переходу в Азовське море перебувало сім осіб – п’ять осіб екіпаж, а також капітан 2-го рангу з Миколаєва Денис Гриценко і співробітник військової контррозвідки СБУ старший лейтенант Василь Сорока.

“Василь сказав йому (своєму адвокату – “Н”), що після того, як було влучання в корабель «Бердянськ» і було шість поранених – це троє легко поранені і троє важко поранені – (…) Денис Гриценко п’ять разів вийшов на частоті і сказав «SOS! Ми просимо допомоги! Ми обстріляні! Ми важко поранені!».

Після п’ятого разу Росія знову відкрила вогонь і стріляла, добивала корабель, який уже зупинив хід. Я вам скажу чесно, депутати [ПАРЄ] плакали”, – розповів Віктор Сорока.

“…Росія – агресор, але вона ще вела себе як країна-злочинець, військовий злочинець. Тому що це вже був факт військового злочину проти держави України, так як корабель і територія належать Україні”, – заявив батько полоненого, наголосивши, що стан поранених досі викликає велику стурбованість.

Сорока переповів дані Василевого адвоката про те, що в поранена рука сина не гоїться, “дуже набрякла й посиніла”.

“Про що це свідчить? Два місяці Російська Федерація не надавала нікому документи про медичні процедури, які проводилися з полоненими. Це дає нам підстави говорити про те, що Росія не надає нормальну, необхідну медичну допомогу [полоненим морякам ВМСУ], а чинить тортури.

Тому що адвокат сказав, що вони знайшли слабку ланку, це троє поранених – Ейдер Андрій, Артеменко Андрій і Василь Сорока”, – додав Віктор Сорока.

Він розповів, що в Андрія Артеменка після контузії, яку він отримав під час атаки РФ, відшарувалася сітківка обох очей.

Якщо йому найближчим часом не нададуть професійну медичну допомогу, він може втратити зір. Його цим шантажують, його шантажують тим, що «підпиши, визнай свою провину» – щоб зламати цю стратегію захисту… Вони шукають одного винного”, – пояснив Сорока.

“Точно так вони (росіяни) поводяться з Ейдером, наймолодшим, точно так вони поводяться і з Василем. Вони йому постійно говорять: «Подивися на свою руку. Рука в тебе розпухає, вона в тебе синіє, почнеться гангрена – тобі потрібно відрізати руку»”, – переказав батько.

“Я говорю про це, щоб всі зрозуміли, на що здатна сьогодні Росія, щоб вибити зізнання в них і все-таки дотиснути їх. Це теж злочин”, – наголосив Сорока, додавши, що “хлопців, крім фізичного тиску, ще добивають моральним тиском”.

Віктор Сорока заявив, що ставлення росіян до українських військовополонених у Москві кардинально відрізняється від поводження України із російськими ГРУшниками Єрофеєвим і Александровим, затриманими під час бойових дій на Луганщині.

“Я сьогодні був на Володимирській 33, в нашій фірмі (СБУ – “Н”), то вони кажуть, що коли вони взяли Єрофєєва і того другого, вони їм зробили вісім операцій – вони тільки взявши їх в полон, вже через дві години їх оперували, щоб не почалася гангрена, щоб врятувати їм життя. Росія не йде на такі поступки”, – наголосив Віктор Сорока.

За його словами, Василь через адвоката й консула попросив родичів не їхати в Москву на побачення із ним, щоб самим не потрапити в полон.

“…Василь нам заборонив їхати. (…) Він боявся за те, щоб не взяли в полон під провокацією, щоб не було на нього більшого тиску”, – пояснив батько.

Він подякував українським депутатам в ПАРЄ за підтримку від усіх сімей військовополонених.

“…Ми були у великому розпачі через те, що дуже маленька, мерзенна людина приймає рішення про повернення їх назад. Ми розуміємо, що повернення наших хлопців не лежить в площині адвокатури й суду. Суд ні до чого не приведе. Але для нас це можливість хоча б бачити їх, що вони живі та отримувати якусь інформацію про них.

Але вирішувати буде та маленька людина (Путін)“, – сказав Сорока, висловивши сподівання, що прийнята 25 січня резолюція ПАРЄ щодо ситуації на Азові “підніме на вищий рівень позицію України” у звільненні військовополонених.

Виступи Віктора Сороки в ПАРЄ стали важливим аргументом для прийняття Асамблеєю проукраїнської резолюції щодо Азовського моря й Керченської протоки.

Раніше стало відомо, що Сорока-батько (вчитель фізкультури, який закінчив Академію державного управління) виступив “двигуном” переходу до Православної церкви України громади Свято-Дмитриївського храму в селі Пужайкове Балтського району Одеської області.

Share