Як Росія розпалює ворожнечу на Закарпатті: «Бандерівці» виявилися не кровожерливими. Довелося наймати поляків

«Бандерівці» виявилися не кровожерливими. Довелося наймати поляків.

Як Росія розпалює ворожнечу на Закарпатті, розказує у своєму блозі Денис Казанський, пише Gazeta.ua.

Важливі новини приходять з Польщі. Там зараз судять польських радикалів, які в лютому 2018 року підпалили угорський культурний центр в Ужгороді і намагалися звалити підпал на українських націоналістів.

У ході процесу один з обвинувачених назвав замовника підпалу — ним виявився німецький журналіст Мануель Оксенрайтер.

Він відомий своїми симпатіями до Росії, підтримує ЛДНР і часто виступає на російських телеканалах.

Оксенрайтер також працює консультантом депутата німецького парламенту Маркуса Фронмайера з ультраправої партії «Альтернатива для Німеччини», яка займає відверто прокремлівську позицію.

«Усі дії були здійснені згідно з чіткими інструкціями Мануеля Оксенрайтера. Моєї ініціативи в цьому не було. Основною метою було не розпалити міжнаціональну ворожнечу, а скомпрометувати «українських бандерівців», — заявив у суді обвинувачений в підпалі поляк Міхал Прокопович.

Звучить, як сценарій якогось низькопробного бойовика або чорної комедії. Але це факт. Помічник німецького депутата заплатив гроші польським радикалам за підпал угорського офісу в Ужгороді.

У цій історії прекрасно все. «Кровожерливі бандерівці» виявилися недостатньо кровожерливими, тому всі злочини довелося здійснювати за них провокаторам з інших країн.

Навіщо було наймати саме поляків — не зрозуміло. Виконавців можна було знайти в Україні. Тоді встановити замовника було б складніше, а резонанс був би куди менший.

Але Росія, мабуть, давно поставила собі за мету зібрати інтернаціонал ідіотів за кордоном. Тому організацію провокації в Україні доручили громадянам Євросоюзу. І тепер розгортається грандіозний скандал. Виходить, що помічник депутата парламенту країни ЄС найняв громадян іншої країни ЄС, щоб скоїти напад на громадян третьої країни ЄС.

Яку мету переслідували — зрозуміло. Стравити народи, що проживають на Закарпатті. Спровокувати угорців на відповідні радикальні дії. Створити міжнаціональний конфлікт, який потенційно міг призвести до насильства, заворушень і вбивств.

Що б там не казали палії в суді — їхні дії могли мати саме такі наслідки. Організатори провокації намагалися підштовхнути регіон до кровопролиття.

Виходить, що Росія, яка весь час наполягає, що захищає жителів Донбасу від карателів і хунти, насправді за допомогою своїх провокаторів сама навмисно провокує в Україні насильство і війну.

А Мануель Оксенрайтер, який регулярно приїжджає в Донецьк і Луганськ, умудряється одночасно жаліти «жертв кривавої хунти», які страждають від війни, і розпалювати насильство в мирному регіоні на іншому кінці України.

Злочини, які приписуються «українським нацистам», насправді роблять проросійські «антифашисти» і друзі ЛДНР. Треба ж, яка несподіванка!

Щось мені це нагадує… О так, загадкові мінометні обстріли мирних кварталів Луганська і Донецька в 2014-2015 роках. Тоді теж все списували на «невловимі бандерівські ДРГ», які вільно роз’їжджають містами на сміттєвозах та спеціально вбивають жителів Донбасу заради розваги.

Правда, за всю війну жодну ДРГ так і не спіймали. А пізніше знайшлися люди, які підтвердили, що самі ж бойовики ЛНР і ДНР ці обстріли і здійснювали.

Share