Як у шпигунському фільмі: українець-«зрадник» виявився подвійним агентом і два роки вводив в оману російські спецслужби

Як у шпигунському фільмі: українець-зрадник виявився подвійним агентом

Подвійний агент, житель Маріуполя Богдан Бодунов (Ковальчук) розповів про те, як його завербувала ФСБ під час його перебування в Росії.

Чоловік підписав угоду з росіянами коли намагався отримати російський «аусвайс», пише ТСН. Тиждень.

Чоловік розповідає, що готувався до зміни громадянства здалечку: зробив всі необхідні копії документів та навіть здав українські документи, щоб залишитися в РФ назавжди.

«Коли я подавав заявку, мені співробітниця міграційної служби сказала, що мені ще раз до них треба зайти.

Мене зустріли на вході і повели не туди, де я вже був, а в кабінет, де було відділення ФСБ», — розповідає він.

Так чоловік познайомився зі своїм куратором Гороховим Петром Володимировичем. Ефесбешник розповів українцю, що ніби-то той збрехав росіянам про те, що знаходиться у розшуку.

«Він не тиснув, але дуже різко, культурно і жорстко перейшов на те, що я не отримаю громадянство. Я сторопів, бо я перетинав кордон спокійно, і навіть відновлював деякі документи в Україні, щоб мені їх надіслали. Після цього він сказав мені, що я підробляв документи.

Тут мене обурило, тому що я ніколи не підробляв документи, і після цього пішло — запитання, запитання, а закінчилася розмова його словами — «йди, думай».

Сказали, щоб продовжував працювати, але подумав. Ще кілька фраз про дитину сказав, а ви знаєте, як будь-який батько, за дитину. Я перенервував, і чисто по-людськи злякався», — каже чоловік.

На наступну зустріч Богдана змусили принести гаджети — телефон та комп’ютер, які забрали росіяни. Після цього чоловіку почали розповідати про поганих американців та хороших росіян.

«Сказали, що потрібно трошки допомогти, мовляв «ти ж бачиш яка ситуація в країні, хіба тобі подобається ця влада, твій порт на чотириденному графіку, а буде ще гірше, ваш уряд під американцями», і так далі, і так далі.

Я не очікував, що мене, 38-річну людину, будуть обробляти такою махровою пропагандою», — додав чоловік.

Російських слідчих зацікавила біографія українця і вони почали давати йому злочинні завдання.

«Коли нас перевіряли у Росії, я брав з собою всі документи, і в моїй трудовій книжці було написано, що я працював у Маріупольському морському торговому порту на різних посадах, і це зацікавило російські спецслужби.

Під час однієї із зустрічей вони поставили завдання відновити зв’язки і влаштуватися на роботу знову в порт. Їм все одно було. Головне, доступ до причалів», — каже Бодунов.

ФСБшники поставили перед чоловіком численні завдання . Він мав взнати все можливе про розташування кораблів у Маріупольському порту та поглиблення морського дна.

Цікавилися ФСБшники інформацією про військових, які вирішили залишити Крим.

«Швидше за все, для розрахунків проведення наступальної операції з моря. Дуже зручно. І близько», — говорить шпигун.

Чоловік мав налагодити зв’язок з місцевими кримінальними авторитетами.

«Їх дуже цікавив кримінал. Вже пізніше я зрозумів, що Дмитро Кузьменко (так званий народний мер Маріуполя — Gazeta.ua) після визволення міста втік до окупованого Криму і був з тих, з ким я «відновлював зв’язки» — вже давно з ними спілкувався.

Спочатку мене не чіпали ні поштою, ні телефоном. Я, коли їхав, мені дали два телефони та електронну пошту для зв’язку. І єдине, що він мені відразу написав «як доїхав, як прийняла рідна країна» і чи зустрічався я з тим, з ким хотів зустрітися», — додав він.

Перш за все Богдан приїхав та почав шукати виходи на СБУ, щоб розповісти їм про все.

«Поновитися на роботу було нереально — порт і так працював за чотириденним графіком, внутрішні конфлікти, але у мене було багато знайомих серед докерів, кранівників, а рядовий працівник завжди більше знає.

Я сказав їм, що в порт влаштуватися не вдалося, але я влаштувався в Фонд ветеранів АТО «Мужність», і тоді вони зацікавилися цим напрямком», — каже чоловік.

Чоловік додав, що цікавить росіян в українських силовиках все — починаючи з улюбленої кави, закінчуючи марками автомобілів.

«Звичайно. Якщо б я привіз неправдиву, мене б «бахнули».Вони мене питали, чи я співпрацюю на території України з СБУ. Я сказав, що так. І навіть сказав, з ким.

Тому що Дмитро Кузьменко, «народний мер» Маріуполя, міг розповісти їм, з ким я дружив, ось я і розповів», — додав він.

Богдан розповів, що платили за важливі дані 15 тис. рублів

«Вони жадюги. Розумію, у них бюрократія, і грають на останньому, що у людей є — робота, елементарні потреби, забирають останнє і шантажують дітьми. Хоча для тих, хто їх дійсно цікавить, вони не шкодують нічого», — додав він.

Наразі росіяни намагаються виманити українця на територію РФ.

«Цікавить тільки, коли я приїду. Хочуть мене туди витягнути. Думаю, мене хочуть виставити таким собі «опудалом» — надати розголосу в ЗМІ, мовляв, такий чоловік — бандит, зв’язки зі злочинними угрупованнями і передавав нам документи щодо порту, зрадник. Кисельову рейтинги підвищувати», — каже він.

 

Share