Якщо вам здається, що в оці хтось живе, можливо, так воно і є: Через зміну клімату на Волині фіксують небачену раніше хворобу

Із 2010 року медики на Волині почали реєструвати хворобу, поширення якої зумовлене зміною клімату – потеплінням.

Про це повідомляє Волинський лабораторний центр МОЗ України, пише Волинь Post.

На Волині реєструватися випадки дирофіляріозу почали з 2010 року. Захворюваність носить спорадичний характер. За сім минулих років зареєстровано 13 випадків захворювань людей на дирофіляріоз.

У 2017 році в області зареєстровано 2 випадки дирофіляріозу у Ковельському та Ківерцівському районах. Хворих прооперовано, а видалені гельмінти доставлені в паразитологічну лабораторію ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» для морфологічного дослідження та підтвердження діагнозу.

Головним чинником, який впливає на виникнення і розповсюдження захворювання є зміна екологічних умов (потепління клімату) та збільшення чисельності комарів, які є активними переносниками збудника.

Дирофіляріоз – небезпечне природно-осередкове, гельмінтозне захворювання.

Зараження людини відбувається тільки через укуси кровососних комах (в основному комарів), заражених личинками дирофілярій.

Джерелом зараження комарів зазвичай є інфіковані бродячі та домашні тварини (собаки і коти), рідше дикі тварини.

Клінічні прояви залежать від реакції організму та швидкості росту паразита в організмі і становлять від одного місяця до кількох років.

Для хвороби характерне утворення підшкірного вузла, який може не турбувати хворого, або супроводжуватись: больовим синдромом, свербежем, відчуттям повзання або переміщення під шкірою, припухлістю на шкірі тощо.

Найчастіше такі утворення розміщені в області голови та шиї, рідше – тулуба, рук, ніг.

Майже 50% всіх зареєстрованих випадків припадає на дирофіляріоз органів зору. Особливістю даного паразита (дирофілярії) є здатність до міграції: за дві доби збудник може мігрувати під шкірою на відстань до 30 см.

Загальне самопочуття хворих, у більшості випадків, задовільне. Тому люди, зазвичай, зволікають зі зверненням до лікарів.

Лікування дирофіляріозу завжди хірургічне – повне видалення паразита. Іноді рекомендується прийом певних протигельмінтозних препаратів.

Важливо врахувати, що збільшення числа бродячих тварин (особливо собак), масова їхня міграція в природі і населених пунктах, процес потепління клімату сприяють зростанню кількості передач дирофіляріозу від диких м’ясоїдних до домашніх тварин і людей.

Share

One Comment

  1. Mandie Walvoord

    I just want to say I am just all new to weblog and certainly enjoyed this web site. Likely I’m want to bookmark your blog post . You definitely have beneficial articles. Cheers for sharing with us your website page.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.