Яку гарну «відмазку» вигадав: Глава партії Зеленського зробив дивну заяву про російську та українську мови

Глава партії Зеленського зробив дивну заяву про російську та українську мови.

Голова партії «Слуга народу» Дмитро Разумков заявив, що буде принципово використовувати виключно російську мову в публічних виступах доти, поки триває окупація Донбасу і анексія Криму.

Про це він сказав в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

Відповідаючи на питання Ірини Геращенко, чи є для «Слуги народу» цінністю українська мова, Разумков, який на ефірах говорить російською, перейшов на українську.

«Я не впевнений, що українська мова сьогодні є головною проблемою українського суспільства. Якщо ми говоримо про захист державної мови, то, звісно, захищати і розвивати державну мову треба.

Але, я вважаю, не тими механізмами та пропозиціями, які використовували представники попередньої команди. Якщо ми говоримо про популяризацію мови, то треба було йти шляхом створення умов для того, щоб сьогодні більш широко використовувалась державна мова. Це не було зроблено, ми пішли шляхом кнута», — зазначив він.

Разумков заявив, що розмовлятиме публічно російською, аби ні в кого не виникло бажання захищати його від «утисків».

«Якщо ми говоримо про мою українську мову, то моя позиція була озвучена дуже багато разів: я казав, що поки в нас є окуповані території на сході держави і анексований Крим, я під час ефірів використовую російську мову, щоб ніхто не забажав приходити і мене тут «захищати».

У мене все непогано як у людини, яка розмовляє російською», — сказав він.

Як повідомляв «Апостроф», глава Офісу президента України Андрій Богдан не виключає можливості встановлення офіційного статусу російської мови на Донбасі в обмін на мир.

Share