«Янукович, вінком вдарений»: як заморський політтехнолог Манафорт вчив колишнього гаранта відповідати на «незручні» запитання

Удар вінком як засіб від істерики: як Манафорт складав тексти для Януковича.

Американський політтехнолог готував екс-легітимного до виступу з нагоди 100 днів президентства.

Команда Пола Манафорта готувала відповіді для Януковича на прес-конференцію до 100 днів президентства, повідомляє bbc.

Як пише видання, передбачалося, що колишній гарант може зіткнутися з такими питаннями:

 • його головне досягнення за цей термін,
 • що він думає про наступ на свободу преси,
 • програма реформ і урізання субсидій для населення,
 • оцінка роботи уряду Азарова,
 • можливість звільнення міністрів, які не подобаються суспільству (Табачника і Семиноженка),
 • а також харківські угоди з Росією.

На останнє запитання Януковичу передбачувано пропонувалося відповісти, що угоди були підписані заради блага української економіки і що, все, чого ми досягли, на даному етапі зміцнює Україну як націю».

Тема про вінок виявилася складнішою:

Питання: Що ви відчували, коли на вас впав вінок біля могили Невідомого солдата?

Відповідь: Для мене цей день був дуже емоційним. Я думав про чоловіків і жінок, які загинули у Другій світовій війні, я думав про мого друга — президента Качинського, який загинув на шляху до Катині, де він збирався пом’янути загиблих поляків. Я правда не помітив ні вітру, ні дощу. Отримати удар вінком по голові в той день — це, ймовірно, єдине, що не дало мені тоді заплакати.

Удар вінком як засіб від істерики — це, звичайно, сильно, але, визнаємо, тут перед командою Манафорта поставили практично нездійсненне завдання. Втім, ще більш «вдалою» знахідкою виявився чарівний пасаж щодо громадського телебачення:

Питання: Україна, напевно, єдина країна в Європі, яка не має суспільного телебачення. Чи з’являться в Україні під час вашого президентського терміну громадські радіо і телебачення?

Відповідь: Ми б хотіли мати в Україні громадське радіо і телебачення. Але я не хочу бути єдиним, хто пропонує дорогі нові програми в період економічних труднощів. Ми просимо всіх українців прийняти зменшення кількості нових робочих місць, зарплат, пенсій, всі види особистих жертв. Якщо національний дохід зросте, кошти звідти будуть відправлені на допомогу найбільш незахищеним верствам населення: пенсіонерам, людям похилого віку, на медичну допомогу, освіту для молоді.

Коли Україна знову підніметься — можемо влаштувати загальнонаціональне обговорення щодо того, як інвестувати наш профіцит бюджету в майбутнє України. Я був би щасливий, якби моєю проблемою було те, що робити з профіцитом держбюджету.

Що найцікавіше, на деякі питання, як зазначає видання, команда Манафорта відповідей так і не знайшла — наприклад, щодо нерухомості Віктора Федоровича в Межигір’ї, перекриття київських вулиць заради президентського кортежу, а так само щодо можливого скасування указу Ющенка про нагородження Степана Бандери званням «Герой України».

І все ж, незважаючи на окремі фейки, свій хліб заморські політтехнологи явно їли не дарма: «економічні труднощі», «прийняти всі види особистих жертв», «зміцнює Україну як націю» — погодьтеся, все це звучить настільки сучасно, що складається враження, що Манафорт з АП нікуди і не йшов.

Класика — вона класика і є!

 

Share

4 Comments

 1. Jorge Hoverson

  I just want to tell you that I am newbie to blogs and really savored you’re website. More than likely I’m likely to bookmark your site . You certainly come with impressive stories. With thanks for sharing your web site.

 2. Antone Johnigan

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.