Японія має намір повернути свої території на Курильських островах. Путін боїться, що так і буде, тому змушений погодитися на «спільну господарську діяльність» на Курилах

Японія заявила Росії, що хоче повернути свої території.

Сьогодні, 24 жовтня, прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе заявив, що готовий укласти мирну угоду з Росією тільки після того, як Курильські острови увійдуть до складу Японії.

Про це він нагадав, виступаючи з програмною промовою на відкритті сесії японського парламенту, передає Ліга.net.

«Відносини з Росією перебувають в ненормальному стані. Між двома країнами вже більш як 70 років не укладено мирного договору», – сказав прем’єр Японії.

Глава японського уряду додав, що рішення територіальної суперечки допоможе «відкрити нову еру в двосторонніх відносинах». Він також зазначив, що після його зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним у 2016 році відносини між країнами покращилися.

За словами Абе, колишні жителі островів уже другий рік літають туди літаками і відвідують могили предків, «в бік реалізації рушило і питання про проведення там спільної господарської діяльності».

Довідка ZIK. Після закінчення Другої світової війни Росія і Японія не уклали мирний договір.

12 вересня на Східному економічному форумі президент РФ Володимир Путін запропонував Японії підписати угоду без будь-яких умов, але японська влада відмовили через невирішеної суперечки про приналежність Курильських островів.

Ітуруп, Кунашир, Шикотан і групи островів Хабомаї після закінчення війни увійшли до складу СРСР. Японія вважає, що таке рішення не має законних підстав.

Share