Yбuвча халатність чи відверта державна зpaда? Бойовики отримали дані сeкретнux співробітників СБУ. Джерело витоку даних і досі не встановлено

Халатність чи державна зрада: бойовики отримали дані секретних співробітників СБУ

Бойовики отримали дані секретних співробітників СБУ, пише Олексій Чібісов для Канал 24.

Днями так звана «генеральна прокуратура» квазіутворення «ЛНР» опублікувала перелік співробітників СБУ, які нібито вимагають гроші при перетині українсько-російського кордону на Харківщині. Отакий придумали привід, щоб озвучити, «засвітити» імена наших спецпризначенців.

Список бійців спецслужби виявився достатньо точним, а його публікація робить подальшу роботу контррозвідників (прізвища та звання бійців саме цього підрозділу СБУ оприлюднили терористи) важчою, адже однією з умов їхньої праці є абсолютна секретність.

То ж виникає питання, як саме окупанти отримали дані?

Відповідь, насправді, дуже проста. Самі ж терористи кажуть про те, що «отримали донос від бійця Державної прикордонної служби України. І це цілком може бути правдою.

Річ у тім, що офіцери СБУ дійсно нещодавно приїжджали на кордон із Росією. Але, звісно, не для якоїсь роботи з громадянами, що в’їжджають з країни-агресора, а для затримання шпигуна.

І ось тут є два варіанти розвитку подій: або після роботи контррозвідників всі їх дані злили терористам завербовані прикордонники, або ті ж працівники ДПСУ просто називали прізвища та звання СБУшників по відкритому каналу зв’язку, а їх банально прослуховували.

Виходячи з того, що список правоохоронців достатньо довгий, скоріш за все йдеться про державну зраду.

Принаймні саме такі припущення звучать у спецслужбі.

Втім, маловірогідною, але можливою є версія про те, що якийсь офіцер-прикордонник дзвонив начальству та диктував прізвища учасників затримання на кордоні, щоб «пробити» СБУшників, адже кожен із пунктів пропуску живе у своєму маленькому світі зі своїми законами та, подекуди, «смотрящими» з Києва.

Так чи інакше, маємо неприємну ситуацію, коли ворогу чи то через недбалість, чи то навмисно зливають секретну інформацію. І за це має бути хтось покараний, бо витік подібних даних являє собою пряму загрозу нацбезпеці – кількість кадрових контррозвідників у нас достатньо обмежена, а наявність даних про них у загальному доступі унеможливлює ефективну роботу бійців під прикриттям та й не тільки.

Тим паче, що мова не про рядових співробітників контррозвідки, а про трьох досвідчених полковників, чотирьох підполковників, шістьох майорів, трьох капітанів, сімох старших лейтенантів та трьох офіцерів із нижчими званнями.

Share