Є Президент, а буде ще й технічний директор країни: В Україні запровадять нову посаду. Які повноваження нададуть високопосадовцю?

В Україні з’явиться посада технічного директора країни: Що потрібно знати.

Посада технічного директора країни буде заснована при Міністерстві цифрової трансформації.

В Україні з’явиться посада технічного директора країни, який буде відповідати за дотримання принципів єдиної архітектури ІТ-інфраструктури держави.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, пише Internetua.

Таку заяву він зробив на зустрічі керівництва Міністерства цифрової трансформації і народних депутатів-членів Комітету Верховної Ради з питань цифрової трансформації.

«Ми пішли шляхом цивілізованих держав, і вже скоро з’явиться посада технічного директора країни.

Це людина, яка скаже, яка у нас архітектура, які технології ми вибираємо, як ми переходимо із «заліза» в «хмару» тощо.

Ми окремо будемо презентувати її і її бачення щодо архітектури всієї країни.

Мені здається, це дуже важливий крок, тому що у нас з’явиться рефері, який скаже, що це добре, а це — погано», — розповів Федоров.

Зазначається, що технічного директора країни буде заснована при Міністерстві цифрової трансформації, яке зараз визначає коло обов’язків співробітника, котрий зайняв її.

Попередньо відомо, що він повинен бути відповідальним і стояти на захисті певної єдиної IT-інфраструктури держави. З його допомогою необхідно розробити єдину архітектуру, щоб їй відповіли всі ініційовані проекти.

Технічний директор повинен виконувати функцію технічної експертизи дотримання у всіх проектах єдиних правил і єдиної архітектури, забезпечувати сталість і оновлення цієї архітектури, її розвиток на технічному рівні.

Нагадаємо, раніше другий президент України Леонід Кучма заявив, що навчати людей на високих посадах дорого для держави.

Share