Їх мільйони! Україну «окупували» червоні метелики: чому їх так багато і чи дійсно це якийсь особливий знак?

Україну «окупували» метелики. Чому їх так багато.

Україну «атакують» метелики. Соцмережами ширяться фото і відео, на яких видно велику кількість крилатих в українських селах і містах, зокрема в Києві. Звідки вони взялися і чому їх зараз так багато?

«Що за напасть в Требухові — уже, мабуть, чотири години летять метелики, їх мільйони», — пише Олександр Каленченко.

Таких записів у Facebook зараз можна знайти чимало.

Як повідомляють у міністерстві екології, йдеться про сонцевика будякового — метелика родини сонцевикових, якого іноді також називають чортополохівка, пише ВВС.

Це мігруючий вид. Взимку метелики мігрують у теплі краї — в Північну Африку, а навесні знову повертаються на північ, зокрема, й в Україну. Ось так виглядає карта їхньої міграції.

В Україні вони відкладають яйця, гусінь росте і заляльковується, після чого вже протягом місяця лялечки лускаються, з них виростають нові метелики.

Як правило, метелики відкладають яйця групами і неодночасно. Тому нове покоління з’являються поступово і не так масово.

Проте цього року, як і впродовж кількох попередніх, через коротку весну метелики відклали яйця майже одночасно, в перший вдалий за погодними умовами день.

Як наслідок, всі нові метелики з’явилися так само одночасно — після першого ж літнього дощу.

За словами Валерія Корнєєва, завідувача відділу ентомології Інституту зоології НАН України, протягом літа метелики дадуть іще декілька ґенерацій — найімовірніше, дві або три.

Наприкінці літа, каже пан Корнєєв, вони знову відлетять на південь, і повернуться лише наступної весни.

У відомстві розповідають, що метелики цього виду під час міграції долають величезні відстані. Швидкість переміщення може сягати 50 км/году. За добу вони пролітають до 500 км.

Share