«Зачистки» ніхто не відміняв: СБУ оприлюднила «російські вуха» на псевдовиборах на Донбасі

СБУ оприлюднила аудіорозмови російських кураторів на псевдовиборах на Донбасі, повідомляє Главком.

У своїх розмовах куратори Кремля погоджували тактику залякування технічних «кандидатів», які проявляли багато ініціативи.

Голова Служби безпеки України Василь Грицак продемонстрував аудіорозмови російських кураторів на Донбасі, які організовували так звані вибори голів бойовиків окупованих районів Донецької і Луганської областей у 2014 році і зараз.

Відповідні записи Грицак оприлюднив на брифінгу у п’ятницю, 9 листопада.

За його словами, ці розмови демонструють «російські вуха» у приведенні до влади ватажків так званих ДНР/ЛНР та фальсифікацію фейкового «волевиявлення» в цілому.

Грицак зазначив, що документування було проведене в рамках кримінального провадження, яке було зареєстровано ще в 2014 році, і у подальшому записи будуть розглядатися, у тому числі, і у міжнародних судах.

На одному із записів, за даними СБУ, зафіксована розмова між Павлом Карповим, з позивним «Павлов», який був 2014-2016 роках був так званим радником глави «ЛНР», співробітником адміністрації президента Росії, та Валерієм Болотовим, так званим главою «ЛНР» на той час.

У цій розмові Карпов надає вказівки Болотову щодо оприлюднення прийнятого у Кремлі рішення «про проведення виборів» і для чого вони потрібні.

Так Болотов запитує, що це за афера з виборами, що він має сказати з цього приводу. Карпов йому пояснює, що нібито починається формування «нового парламенту».

У наступній розмові Максим Поляков з позивним «Полярник», який з 2014 року і до тепер є куратором організації діяльності «ЛДНР», також є співробітником адміністрації Путіна, розмовляє з російським політтехнологом Дмитром Котовим з позивним «Чайка», співробітником АП РФ та куратором бойовиків на Донбасі.

Вони обговорили підготовку до так званих виборів в ОРДЛО і про допуск до них тільки визначених кандидатів, які були погоджені Кремлем.

Так, «Полярник» розповідає, що на участь у «виборах» подали заявки 8 організацій, і не зрозуміло, що з ними робити, чи відмовляти, чи допустити за гроші.

«Чайка» відповідає, що не треба відразу відповідати, треба потягнути, але знаючи про запит Кремля, зрозуміло, що їм треба буде відмовити. Також порадив передати до ФСБ всі документи на них.

Крім того, на інших записах куратори та представники бойовиків обговорювали хід «виборів», потенційних іноземних спостерігачів та оголошення результатів. Зазначалося, що ніякі прізвища не можна оприлюднювати, поки не дозволить Кремль.

Повідомлялося, що на роль спостерігачів є 40 іноземців із 22 країн світу.

Як уточнив глава СБУ, всі вони є іноземними найманцями, які воюють на боці бойовиків ОРДЛО і навіть мають «паспорти «ЛДНР», але при необхідності грають ролі «журналістів», «експертів» та «спостерігачів».

Також Грицак додав, що у своїх розмовах куратори погоджували тактику залякування технічних «кандидатів», які проявляли багато ініціативи.

Зокрема, нагадували, що «зачистки» ніхто не відміняв.

«За даними СБУ, на потреби псевдовиборів, тільки через благодійний фонд «Ми разом» вже перераховано 100 мільйонів рублів російського бюджету. До речі, мало бути 50, але випросили 100 млн», — заявив глава СБУ.

Share