Захопили ще підлітком: Бойовики «ДНР» чотири роки утримують хлопця, що встиг вже стати дорослим у тюрмі. Попри залякування і тортури не підписав прохання про помилування

Терористи «ДНР» чотири роки утримують юнака, якого захопили ще підлітком: подробиці.

Терористи «ДНР» вже чотири роки утримують 21-річного Богдана Ковальчука, якого вони захопили в полон ще підлітком.

Мешканця Донецької області Ковальчука російські бойовики викрали влітку 2016-го разом з п’ятьма неповнолітніми у Ясинуватій.

Богдана і його товаришів «заарештували» в Ясинуватій1 2 вересня 2016 року. На момент незаконного затримання підліткам було від 15 до 17 років. Так звані «правоохоронні органи» угруповання «ДНР» прозвали школярів «ясинуватськими підривниками», які працюють на СБУ, звинуватили в тероризмі і диверсійній діяльності, а потім за примарним законам «засудили» на термін від 10 до 15 років.

Про це повідомляється на сторінці Медійна ініціатива за права людини у Facebook.

Підлітків звинуватили у тому, що вони «організовували підриви автівок та навіть «відділку міліції», а Богдана назвали одним з лідерів.

«Ковальчук сколотив справжню банду, жили вони за законами вовчої зграї, тому, хто намагався зіскочити, їх куратор погрожував фізичною розправою», — говорили російські журналісти.

Незважаючи на усі вимоги України звільнити підлітків, так званий суд бойовиків засудив їх на термін від 10 до 15 років.

Напередодні масового звільнення 29 грудня 2019 року хлопцям та батькам запропонували в обмін на «помилування» відмовитися від переходу на підконтрольні Україні території.

«Погодилися усі, крім Богдана Ковальчука. Як розповідають ті, з ким був поряд Богдан, хлопець говорив, що хоче жити вільно, а не під ковпаком без права виїзду з ОРДЛО.

Богдан переконаний в тому, що погодившись на помилування, він зрадить своїм принципам, що є неприпустимим та неприйнятним для нього.

Він наполягав на обміні, навіть незважаючи на те, що у колонії у Торезі, де він утримується, дуже важко перебувати поряд з неполітичними ув’язненими, які живуть за тюремними законами», — йдеться у повідомленні.

Так звана уповноважена з прав людини «ДНР» Дарія Морозова пообіцяла звільнити Ковальчука за три місяці, під час чергового обміну.

Але 16 квітня, коли на територію України повернулося двадцять людей, Богдана серед них не було.

«Сторона «ДНР» вперто не підтверджує перебування у них в полоні Богдана, не дивлячись на те, що відносно хлопця є вирок так званого суду «ДНР» і за цим вироком Богдан відбуває покарання в Торезькій колонії», — зазначається у повідомленні.

На українській території на хлопця чекає бабуся Тетяна П’ятниця. Вона розповідає, що напередодні затримання онук хотів виїжджати до неї аби вчитися на автослюсаря — зібрав документи, але не вистачало медичної довідки, тож мав поїхати до Ясинуватої. І зв’язок з ним обірвався.

«На побачення у колонію до сина може потрапити лише мама, яка живе в ОРДЛО. Проте від початку карантину не може цього зробити.

Зв’язку з Богданом Ковальчуком у рідних наразі не має», — додають у повідомленні.

Share