Запасаємося яблуками, медом та горіхами: у серпні українці відзначатимуть три Спаси. Коли і як це правильно робити

У серпні православні та греко-католики в Україні відзначатимуть три великих церковних свята — Медовий, Яблучний і Горіховий Спаси.

В ефірі ObozTV священик УПЦ Київського патріархату Андрій Гуль, настоятель Свято-Миколаївського храму на Татарці, розповів про традиції святкування Спасів в Україні.

Як зазначив священик, всі ці три свята — Свято мучеників Маккавеїв — Винесення Чесного Животворчого Хреста Господнього, Свято Преображення Господнього та Свято Нерукотворного Образу Господнього стосуються Спасителя,.

«Тому, якщо ми не говоримо про традиції, а суто про богослов’я, вони іменуються Спас — скорочено від Спасителя», — наголосив панотець.

Перший Спас відзначається 14 серпня, у Свято мучеників Маккавеїв – день пам’яті старозавітних мучеників за віру, Винесення Чесного Животворчого Хреста Господнього. В цей день освячується мед.

«До цього дня триває процес збору меду. В цей день люди приносять його в храм на освячення для того, щоб подякувати Богу за те, що дає Своє благословення на цю землю, яка родить, годує.

Завжди люди говорили, «без Бога – ні до порога», цінували Боже благословення і з вдячністю приносять в храм на посвяту», — розказав отець Андрій.

19 серпня – Свято Преображення Господнього. Яблучний (Другий) Спас. На цей день дозрівають фрукти і люди знову приносять їх до храму аби посвятити.

«Є традиція до цього дня не вживати яблука, такий фруктовий піст. Багато людей цієї традиції дотримується і вживає яблука після освячення», — оповідає священик.

29 серпня, Третій Спас – Свято Нерукотворного Образу Господнього. Історія виникнення пов’язана з царем Авгаром, який тяжко захворів і відправив посланців з листом до Христоса, аби Він якимось чином допоміг йому.

«Христос сказав, що він не прийде. Але після того, як Він умився і витер обличчя, на рушникові з’явився його лик.

Він передав цей рушник з відображенням царю і той зцілився. Це така основна історія свята.

Цей Спас називають «Горіховий», бо на цю дату дозрівають горіхи, які на це свято приносять також на освяту до храму», — розказав священик.

Серпень насичений християнськими святами: починається 2 серпня з Дня пам’яті пророка Іллі, 4 серпня — день пам’яті святої рівноапостольної Марії Магдалини, 9 серпня — великомученика цілителя Пантелеймона.

«Але хочеться побажати всім православним християнам, щоб вони більше звертали увагу на духовне, щоб дізнавалися про свято, про традиції, а менше концентрувались на матеріальному і земному відмічанні цього чи іншого свята», — наголосив отець Андрій.

Як раніше повідомляв OBOZREVATEL, у 2018 році для українців передбачено 11 вихідних днів, пов’язаних із релігійними та державними святами.

Share

One Comment

  1. Boyd Keeling

    I just want to mention I am just very new to weblog and definitely savored your blog site. Probably I’m going to bookmark your blog . You certainly have impressive stories. Appreciate it for sharing your webpage.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.