“Завершити війну якомога швидше”: На зустрічі в “нормандському форматі” на рівні політичних радників Україна оголосила найголовнішу мету. Але чому ж долають сумніви?

“Завершити війну якомога швидше”: з’явилися фатальні подробиці нормандської зустрічі.

З’явилися подробиці зустрічі в “нормандському форматі” на рівні політичних радників, яка пройшла в Берліні.

В ході переговорів йшлося про виконання конкретних домовленостей, які відкриють шлях до зустрічі на вищому рівні, розповів міністр закордонних справ України Вадим Пристайко, передає Укрінформ.

“Сподіваюся, що досягнуті домовленості, які ми збираємося виконати всі, будуть імплементовані найближчим часом і ми зможемо відкрити шлях до зустрічі на вищому рівні.

Є певний успіх, на основі результатів якого ми збираємося базувати наступну зустріч лідерів”, – сказав Пристайко, зазначивши , що деталі, за домовленістю всіх 4 сторін, він розкрити не може.

Серед конкретних речей, які потрібно досягти, дипломат назвав Станицю Луганську, по розведенню в якій і ще в двох інших місцях лідери домовилися ще в 2016 році.

Заради досягнення конкретного прогресу було вирішено вкласти поки що всі зусилля в Станиці Луганській, замість всіх 3 ділянок, почати відновлювати там міст, зазначив міністр.

Він підкреслив, що команда президента Зеленського намір “завершити війну якомога швидше”.

Дипломатичні радники лідерів України, Франції, Німеччини та Росії 2 вересня в Берліні обговорювали підготовку зустрічі лідерів “нормандської четвірки”.

Зустріч була досить тривалою. Про це в своєму твіттері написав Посол України в ФРН.

“У Києві вже опівночі, а в Берліні тільки-тільки завершилися переговори в Нормандські форматі: перші, хто дізнається про досягнуті результати від Міністра закордонних справ Вадима Пристайко – як завжди, наші журналісти. Дякую за Ваше терпіння”, – написав Мельник вночі.

Варто відзначити, що помічники лідерів “нормандської четвірки” на зустрічі в Берліні не погодили дату саміту глав держав. ї

Про це заявив директор Центру політичної кон’юнктури Олексій Чеснаков.

Share