Завтра, 19 грудня, День Святого Миколая: що необхідно зробити, щоб диво таки завітало до вашої домівки

День Святого Миколая — свято з особливим шармом.

За легендою, Миколай був покровителем не тільки дітей, а й мандрівників. Православна гілка християнства дане свято відзначає 19 грудня, а в католицька трохи раніше — 6 грудня (католики всі свята з постійними датами святкують на 13 днів раніше, враховуючи різницю між юліанським і григоріанським календарем).

Хто він — загадковий охоронець вогнища святкового настрою

Мало кому відомо, що в цьому святі прихована історія життя людини, яка жила у другій половині третього сторіччя. Він прославився своєю добротою, чуйністю і допомогою нужденним.

Миколай, за переказами, був народжений в місті Патари, в Лікії. Його батьки були правовірними людьми. Хлопчик з ранніх років виділявся серед інших особливою любов’ю і чуйністю, співчуттям до оточуючих, завжди допомагав бідним, роздавав убогим монети, залишаючи у своїх руках тільки необхідне.

За добродушність і милосердя Миколая отримав велику подяку і шану від людей і був піднесений до рангу святих.

Починається День святого Миколая Чудотворця з церковної служби, де відбувається урочистий молебень. Потрібно обов’язково вранці піти на службу, помолитися Миколи Угодника і поставити свічку за здравіє всіх своїх рідних.

Молитви до святого Миколая обов’язково будуть почуті покровителем дня.

Святий принесе здоров’я, успіх, щастя, мир і гармонію в сім’ю. Батьки в цей день моляться за благополуччя своїх дітей, щоб вони весь рік були здоровими і щасливими.

Головна традиція на День святого Миколая — класти подарунки під подушку дітям в ніч з 18 на 19 грудня.

Зазвичай це роблять батьки, поки дитина спить. Таким чином, вони передають дарунки від Миколи Чудотворця своїм чадам.

Прикмети на День святого Миколая кажуть, що ті, хто отримає подарунок від Миколи, разом з ним отримають благословення святого і щастя на весь рік. Тому цим правилом нехтувати не слід.

Традиційно під подушку кладуть солодощі, які люблять діти. Однак подарунки можуть цим не обмежуватися. Вони можуть бути не дорогими, але обов’язково добрими і з благим посилом.

Традиційно діти на День святого Миколая отримують подарунки під подушку, або в дитячі шкарпеточки чи взуття.

За легендами, описи Санта Клауса і Святого Миколая в багато чому збігаються. Можливо, не випадково обидва ці персонажа приносять подарунки на Католицьке Різдво і День Святого Миколая, які знаходяться в короткому часовому інтервалі.

В деяких країнах вважають, що до дітвори Святий Миколай приходить не один, а з супроводжуючим почтом. В його числі:

• двоє янголят — вони повинні інформувати покровителя про слухняних малюків.
• двоє чортиків, які повідомлять св. Миколаю про всі витівки малечі.

Але, звичайно, перемогу в свято Миколая Чудотворця завжди здобуває добро: кожна дитина (велика чи маленька) отримає свій довгоочікуваний подарунок.

Це добре і очікуване дітворою свято вчить милосердю, щедрості і любові до оточуючих людей.

Чудесну традицію передають з покоління в покоління, а вона прищеплює головні цінності нашим дітям.

Вважається, що свято Миколая — останній день у році, коли можна розрахуватися з боргами. Сам він — Божий угодник — мав багатства, але регулярно ділився з нужденними.

Прикмети на 19 грудня кажуть, що якщо з боргами до Миколи Зимового НЕ розпрощатися, то потім весь рік не зможеш їх віддати.

Примітно те, що дарувати подарунки дорослим теж можна і навіть потрібно. Люди можуть обмінюватися подарунками та солодощами, таким чином, даруючи один одному щастя і благословення Миколи Чудотворця.

Також День святого Миколая прийнято святкувати всією сім’єю. До вечора глава сім’ї накриває пишний святковий стіл, за яким збирається вся родина.

Прикмети на 19 грудня кажуть, що все повинні скинутися на пиво. Куплений за спільні гроші хмільний напій принесе радість і благополуччя в сім’ю на весь рік.

А господиня на свято пече особливі солодощі — миколайчики. Це пряники або коржики, обов’язковим інгредієнтом яких є мед.

Вони можуть бути в формі фігурки Миколи, сніжинки, зірочки, новорічного шкарпетки або іншої святкової форми.

А щоб у родині був мир, печуться пиріжки з грибами і капустою. Ними всі члени сім’ї пригощають один одного. Це називається «братчини». Після такого частування всі образи забудуться і сім’я буде дружною.

Миколайчики — медові печиво, коржики і пряники на День святого Микола, які приносять достаток і благоплучіе в сім’ю

Є й інші прикмети на День святого Миколая. Так,  19 грудня радятьукладати всі найважливіші угоди, договори, підписувати документи. Вважається, що Микола Чудотворець простежить за тим, щоб угода була чесною і захистить обидві сторони від обману.

А ще в це свято потрібно обов’язково давати милостиню нужденним. Однак не варто хвалитися — милостиня повинна бути скромною.

Той, хтоів цей день своїм з незаможними поділиться, той і сам весь рік не буде ні в чому мати потребу.

Share