Завтра, 27 вересня — Воздвиження Хреста Господнього. Народні прикмети і заборони цього дня

7 вересня — Воздвиження Хреста Господнього. Народні прикмети і заборони цього дня.

У четвер, 27 вересня, християни східного обряду відзначають одне з дванадцяти найбільших свят у році – Воздвиження Животворящого Хреста Господнього.

Свято Воздвиження Животворящого Хреста Господнього встановлено на згадку про віднайдення та воздвиження Хреста Христового.

Ця знаменна подія відбулася за імператора Костянтина Великого, який першим з римських імператорів припинив гоніння на християн.

У цей день в Україні у кафедральних соборах здійснюють обряд воздвиження хреста.

Прикрашений квітами або кольоровими стрічками хрест високо підіймають та опускають до землі.

Чого не можна робити на Воздвиження:

Цього дня не можна працювати, а також починати нову справу. Вважається, що все піде шкереберть.

У народі говорили, що на Воздвиження осінь літо відсуває. За три дні до свята прибирали всі овочі з корінням, щоб ранкові заморозки не знищили урожай.

Цього дня не можна ходити до лісу, оскільки до вирію не тільки летять птахи, але й повзуть змії, тому прогулянка може бути небезпечною. Ретельно замикалися в цей день ворота та двері осель, щоб туди не заповзли на зимівлю змії.

На згадку про хресні страждання Спасителя на Воздвиження дотримується одноденний строгий піст.

Народні прикмети:

Слідкували 27 вересня і за погодою. Якщо на Воздвиження гуси високо летять – навесні буде велика повінь, і навпаки, а як дме холодний вітер – літо буде теплим.

Share

One Comment

  1. Natashia Fenelon

    I just want to mention I am just very new to blogging and site-building and definitely savored you’re web page. More than likely I’m want to bookmark your site . You actually have perfect articles and reviews. Bless you for revealing your webpage.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.