Завтра — День матері: історія свята та традиції цього дня

День матері: дата свята в Україні та традиції цього дня

День матері в Україні, традиційно, будуть святкувати в другу неділю травня. Це свято не вважається державним. Проте даний факт не заважає українцям висловлювати слова подяки матерям та дарувати квіти й подарунки.

Коли святкують День матері

Дата святкування плаваюча – друга неділя травня. Безумовно, це свято – одне з найбільш зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї мами, яка все зрозуміє, пробачить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.

Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково – від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері.

В цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.

Традиції святкування Дня матері

На День матері діти дарують своїм матерям квіти, святкові листівки, роблять якісь подарунки власними руками, присвячують мамам пісні та вірші.

Якщо говорити про дорослих дітей, то прийнято дарувати подарунки, щоправда, до них вже жодних побажань немає – головне, що вони були від серця та з добрими намірами.

Але головне тут не подарунок, а увага. Якщо ви проживаєте далеко один від одного – то, враховуючи карантин і сьогоднішні обставини, просто подзвоніть, ви принесете багато радості та задоволення.

Історія свята День матері

Вважається, що це свято — одне з найдавніших в історії людства, і походить від давньогрецького культу матері.

Містерії, присвячені культу відповідних богинь, проходили навесні в багатьох країнах. Тоді греки, звичайно, вітали не своїх матерів, а скоріше поклонялися материнському божеству.

Але з плином часу і трансформацією людського світогляду свято робився все більш «земним». Починаючи з 17 століття щорічно англійці влаштовували торжество в честь матері кожну четверту неділю Великого посту.

Однак вважається, що ідея узаконити свято належить двом американкам: Джулії Уорд, яка опублікувала в 1872 році прокламацію Дня матері, а також Ганні Джарвіс, яка в 1907 році написала лист політикам з проханням вивести торжество на державних рівень.

Уже в 1914-му році День матері був визнаний в США офіційним святом.

Слідом за Америкою другу неділю травня оголосили святом ще 85 країн по всьому світу.

Крім того, багато країн також відзначають День матері, але в інші дати. Наприклад, в Єгипті і багатьох близькосхідних країнах — 21 березня, в Греції — 9 травня, а в Польщі — 26 травня. Сусідня Білорусь відзначає День матері і зовсім восени — 14 жовтня.

Як і в більшості країн, в Україні День матері щорічно святкують у другу неділю травня, відповідно до Указу президента від 10 травня 1999 року.

Уперше торжества в День матері були організовані представниками української діаспори в Канаді на самому початку ХХ століття.

З приходом радянської влади свято було заборонено, але в західних регіонах країни вже майже сторіччя вітають матерів у другу неділю травня.

З 2000 року зусиллями багатьох громадських організацій свято повернувся в Україну на державному рівні.

Але пам’ятайте – не потрібно чекати Дня матері для того, щоб сказати їй слова любові, підтримки, сказати, як багато вона для вас означає.

Любіть своїх матерів, говоріть їм про те, яку важливу роль вони відіграють у вашому житті.

Їм буде це дуже приємно почути.

Share