Завтра очікуються найбільші магнітні бурі за останні 50 років. До чого готуватися?

Завтра очікуються найбільші магнітні бурі за останні 50 років

Завтра, 16 червня, в Україні очікуються найбільші магнітні бурі за останні 50 років.

Люди, які мають чутливість до метеоумов, можуть мати проблеми зі станом здоров’я.

Спеціалісти радять людям з хронічними хворобами та гіпертонією не перенавантажувати організм і утримуватися від роботи.

Як зазначають медики, приблизно 70% інфарктів, гіпертонічних кризів та інсультів відбувається саме під час магнітних бур

Багато людей в ці дні відчувають дискомфорт і розлади нервової системи, – повідомляє Уніан.

А експериментальні дані показують, що людський мозок здатний реагувати на магнітне поле Землі, хоча і на несвідомому рівні.

Зазначимо, що багато років досліджень довели, що магніторецепція, тобто здатність відчувати магнітне поле, – не є щось за межами людських можливостей.

Це спонукало геофізика Caltech Джозефа Кіршвінка і нейробіолога Шина Сімодзе провести досить складний експеримент з камерою, спеціально розробленою для фільтрації будь-яких сторонніх перешкод, які можуть вплинути на результати.

Вчені запросили взяти участь в експерименті 34 дорослих добровольця. Їх попросили сісти в темній випробувальній камері, в якій знаходилися великі квадратні магнітні котушки.

Пускаючи струм цими котушками, вчені змінювали інтенсивність і орієнтацію магнітного поля в камері. Поки учасники перебували на прохання вчених в розслабленому стані і з закритими очима, дослідники маніпулювали магнітним полем навколо них.

Для моніторингу змін мозкової активності (альфа-хвиль) кожному учаснику в ході експерименту проводили електроенцефалограму (ЕЕГ). З’ясувалося, що при зміні магнітного поля амплітуда активності мозку змінюється в альфа-діапазоні – від 8 до 13 Герц.

Експеримент показав, що серед 34 учасників у чотирьох спостерігалася дуже сильна реакція на одну зміну орієнтації магнітного поля: зрушення з північного сходу на північний захід.

За словами Кіршвінка, це зміна відповідає реакції мозку на несподівану зміну умов зовнішнього середовища.

Отже, люди якимось чином відчували переміщення ліній магнітного поля.

Автори роботи припускають, що у людей можуть бути не виявлені ще вченими клітини, що забезпечують таку магнітну чутливість.

Додамо, деякі перелітні птахи і морські черепахи використовують магніторецепцію для орієнтації в просторі.

Не ясно, чи корисна здатність відчувати магнітне поле для людини. Дослідники повинні провести подальше розслідування, щоб визначити, чи впливає магніторецепція на нашу поведінку,  – повідомляє ZIK.

Share