Завтра стане відомим ім’я першого визнаного київського митрополита з часів правління Ярослава Мудрого. Що про можливого предстоятеля УПЦ відомо сьогодні

Митрополит Епіфаній: що про нього відомо.

У суботу, 15 грудня, відбудеться Об’єднавчий собор православних церков на якому оберуть першого предстоятеля Української православної церкви. Фактично — це буде перший визнаний київський митрополит з часів правління Ярослава Мудрого.

Один з ймовірних кандидатів в предстоятелі — 39-річний Митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній.

Епіфаній родом з Одеської області. Вивчав філософію в Афінах та богослов’я у Києві, має ступінь доктора богослов’я.

Розпочав кар’єру на Рівненщині, де займався церковною журналістикою: був редактор інтернет-проекту «Рівне Православне» та членом редколегії церковно-релігійної газети «Духовна нива». З

годом завідував катетдрою філології в Київській духовній академії.

З 2008 року став секретарем Філарета, з цього періоду починається кар’єрний зріст Епіфанія: у березні 2008 року стає намісником Видубицького монастиря, а вже в травні керує справами Київської Патріархії.

У 2009 році Філарет висвячує Епіфанія у єпископи Вишгородські.

Рішенням Архієрейського Собору УПЦ КП від 28 червня 2013 року возведений в сан митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського та призначений Патріаршим намісником з правами єпархіального архієрея.

З 13 грудня 2017 року має титул митрополит Переяславський і Білоцерківський.

Побутує думка, що Епіфаній не є самостійною фігурою в православ’ї і вплив Філарета на Українську православну церкву збережеться.

Можлива навіть форма так званого почесного предстоятельства, коли Епіфаній стане очільником церкви, а Філарет збереже свій статус «почесного патріарха», зберігаючи свій моральний авторитет і вплив на принципові рішення в церковних справах.

Нагадаємо, Ростислав Павленко повідомив, що Об’єднавчий собор, на якому буде створено Українську православну автокефальну церкву, може тривати від кількох годин до кількох днів.

Собор Української православної церкви Київського патріархату проголосував за митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія як кандидата на пост предстоятеля єдиної православної української церкви.

Про це «Українській правді» стало відомо від джерел в УПЦ КП.

Як розповів один із співзрозмовників, процедура голосування була не таємною, а відкритою.

На соборі зібрались близько 40 архієреєв і приблизно 30 із них підтримали кандидатуру митрополита Епіфанія. При цьому 12 архієреїв підтримали митрополита Луцького Михаїла.

Зазначимо, що рішення собору УПЦ КП стосовно Епіфанія не означає, що на об’єднавчому соборі нової Української церкви у суботу із середовища КП не може бути висунутий інший кандидат, наприклад, митрополит Луцький Михаїл.

Голосування за предстоятеля помісної церкви на соборі буде таємним.

 

Share