«Здаю в аренду свій живіт на 9 місяців»: скільки платять в Україні за сурогатне материнство і чи вистачить цих грошей на нову квартиру

Українка розповіла, скільки платять за сурогатне материнство

43-річна Ольга Кицена виношує дитину для родини з Китаю.

43-річна вінничанка Ольга Кицена виношує дитину для іноземців як сурогатна мати. На цей крок жінка наважилася, щоб заробити грошей.

Скільки платять в Україні сурогатній матері, Ольга розповіла в інтерв’ю виданню «33-й новини».

Ольга Кицена – мати-одиначка, яка виховує 13-річну доньку. Зацікавилася оголошенням у соцмережах, де запрошували до співпраці жінок на роль сурогатної матері. Там обіцяли заплатити до €30 тис.

Заповнивши анкету, отримала запрошення до клініки в Києві. Зібрала необхідні довідки та здала аналізи, потім ще місяць приймала спеціальні антизаплідні засоби, щоб підготувати організм до запліднення.

Їй підживили запліднену яйцеклітину. За місяць до вагітності, коли підписувала контракт із клінікою, Ольга дізналася, що батьки майбутньої дитини — китайці з Уханя.

«Батько майбутньої дитини був донором сперми, а от яйцеклітину давала їм інша китайська жінка, бо мати, як ви зрозуміли, не може мати дітей.

Тому я, по суті, здаю в оренду свій живіт китайцям на 9 місяців. Знаю, що жінки виношують дітей для аргентинців, італійців, болгар, а мені от китайці дісталися. Не все ж має бути зроблено в Китаї», — розповіла жінка.

Оскільки ембріонів було декілька, вінничанка завагітніла близнюками. Та лікарі застерегли, що організм через вік може не впоратися з таким навантаженням, тому сурогатній матері зробили редукцію та залишили одного хлопчика.

Якби Ольга виношувала двійню, їй заплатили би понад €25 тис. Однак за одну дитину вона отримає €13 тис. Жінка зізналася, що виношує дитину заради грошей.

У клініці вона познайомилася з багатьма жінками, і деякі з них вже по 2-3 дітей народжували для іноземців. Дехто із сурогатних матерів вже купив квартиру, а хтось хоче зробити ремонт або відкрити свій бізнес.

«І не всі там матері-одиначки, як я. У більшості з них є чоловіки, які підтримують своїх дружин. Я хотіла купити квартиру, думала грошей буде більше. Але в результаті вийде не більше 13-14 тисяч євро.

На квартиру хоч і не вистачить, але я зможу забезпечити своїй дочці репетиторів, спортивні секції, нормальне харчування та інше», — розповіла Кицена.

Ще €2 тис. виплачують сурогатній матері на харчування на весь період вагітності. Виходить близько 6 тис. грн на місяць.

«Це мало, як на мене. Клініка оплачує дорогу за наявності квитків, а в Київ я їжджу двічі на місяць. Оплачують також усі аналізи, зроблені за межами клініки.

Останній місяць перед пологами сурогатним матерям забезпечують проживання в Києві — квартиру або готель, а також під’їзд на таксі в клініку.

Ну і звичайно, все медичне забезпечення — від препаратів до вітамінів — коштом клініки. Думаю, клініка, щонайменше утричі більше заробляє», — додала жінка.

Громадяни, які в Києві продавали українських немовлят іноземцям і яких викрила поліція, вивозили дітей у Китай.

Організаторами злочинної групи виявилися головлікарка приватної репродуктивної клініки, 50-річна громадянка України та її 28-річний син.

Нагадаємо, історія про 46 немовлят, народжених від сурогатних мам, які перебувають у київському готелі, і їх через закриття кордонів через пандемію COVID-19 не можуть забрати батьки, спонукала до дискусії про заборону сурогатного материнства  в Україні.

Share