Згадаймо всіх поіменно: 4 роки тому захисників Донецького аеропорту почали називати Кіборгами. Вперше їх так прозвали російські бойовики

Кіборги. Рівно чотири роки тому, 25-26 вересня 2014-го, захисників Донецького аеропорту почали називати кіборгами. Про це нагадала у Facebook команда Фонду «Повернись живим».

За іронією долі, вперше наших хлопців так назвали проросійські бойовики, коли на одному із своїх чергових провокативних відео намагалися пояснити, чому передові загони військ окупанта не можуть взяти летовище, яке захищали, здебільшого, люди, які з військовою справою до війни не мали буквально нічого спільного.

Українське суспільство підхопило фразу про «они какие-то киборги», адже це був єдиний і, схоже, останній раз, коли терористи спробували по суті описати наших захисників.

На той момент оборона Донецького аеропорту тривала близько п’яти місяців.

Всього наші кіборги вистояли у пеклі 242 дні. У різний період, у безпосередніх боях за летовище брали участь: 3-й полк спецпризначення, 79-та окрема десантно-штурмова бригада, 93-тя окрема механізована бригада, 74-й окремий розвідувальній батальйон, 95-та окрема десантно-штурмова бригада, 81-ша окрема аеромобільна бригада, 72-га окрема механізована бригада, 80-та окрема десантно-штурмова бригада, 1-ша окрема танкова бригада, підрозділи батальйону МВС «Дніпро-1», добровольці ОУН, Правого сектору та батальйону «Карпатська Січ».

А ще рівно чотири роки тому, 26 вересня — у день, коли слово «кіборги» почали застосовувати у значенні «захисники Донецького аеропорту», під час чергової спроби штурму летовища загинув солдат 74-го окремого розвідбату Олександр Челяда. За 9 днів до трагедії розвіднику виповнилося 33 роки. І тепер йому назавжди 33.

Згадуйте загиблих, адже пам’ять про них має жити вічно.

Підтримуйте живих, адже саме вони боронять нас на передовій, поки ви дочитуєте цей пост.

Протягом 242 днів оборони Донецького аеропорту підтверджені дані щодо втрат українських військових становлять рівно 100 осіб (убитими).

Як передає “Новинарня“, такі дані оприлюднив проект “Книга пам’яті загиблих за Україну”.

До третіх роковин закінчення оборони ДАПу “Книга пам’яті” оприлюднила відеоролик з іменами й портретами загиблих та верифікований перелік 100 полеглих “кіборгів”.

“У цьому списку є один боєць, сторінка пам’яті якого в нас є, але його рідні не вірять в його загибель. Це Віталій Ремішевський”, – зазначив у коментарі “Новинарні” волонтер “Книги пам’яті” Герман Шаповаленко.

Він підтвердив, що число 100 – не заокруглення, а верифікований перелік.

“В списку немає ще чотирьох загиблих бійців, точне місце загибелі яких нам досі не вдалося встановити. Можливо, вони загинули на території ДАПу, але, скоріше за все, що в інших місцях”, – сказав Шаповаленко.

“І ще в списку немає ще чотирьох людей, чиї тіла досі не знайдено”, – додав волонтер.

“Тому якщо трохи звузити або розширити критерії, то остаточний список загиблих у ДАПі може містити від 99 до 109 прізвищ”, – сказав Шаповаленко.

За даними ЗМІ, число поранених за 242 дні оборони ДАПу українських військових становить близько 440.

При цьому Герман Шаповаленко наполегливо закликає спростувати статистику, поширену агентством “Інтерфакс-Україна” з посиланням на слова народного депутата Тетяни Ричкової, нібито “під час оборони ДАП загинули 1541 український солдат і 14600 бойовиків”.

Представник “Книги пам’яті” називає такі цифри “маячнею” та просить “Інтерфакс” виправити текст, який підхопили й цитують інші ЗМІ.

Шаповаленко засвідчує, що зв’язався з цього приводу з депутатом Ричковою, і та відповіла, що це “недостовірна інформація” і вона не давала таких коментарів агентству.

У ролику, підготовленому “Книгою пам’яті”, міститься біографічна інформація про кожного зі 100 загиблих (перелік ведеться хронологічно за датами смерті, починаючи з 14 вересня, включно з обставинами загибелі):

Як відомо, сили АТО покинули будівлю нового терміналу Донецького аеропорту ім. Сергія Прокоф’єва в ніч з 21-го на 22 січня 2015 року.

Перед тим 19 січня впали перекриття між поверхами нового терміналу, підірвані російськими окупантами, поховавши десятки “кіборгів”.

20 січня кілька воїнів 80-ї аеромобільної бригади потрапили в полон до чеченських бойовиків.

21 січня з ДАПу евакуювали 22 поранених українських військових.

У період з першої до третьої години ранку, кількома групами, новий термінал залишили ще 13 вцілілих “кіборгів”.

Останнім – приблизно о 5:30 ранку – вийшов поранений мобілізований боєць 90-го окремого аеромобільного батальйону “Флай” – Андрій Казмірчук із Хмельниччини, який напередодні був засипаний бетонними уламками під час підриву терміналу й уже був попрощався з родиною.

 

Share

One Comment

  1. Ruthanne Sabatino

    I just want to mention I am new to weblog and honestly loved your website. More than likely I’m going to bookmark your website . You surely come with superb posts. Many thanks for sharing your web page.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.