Життя Вселенського патріарха під загрозою: оскаженіла російська влада може поставити брудне завдання спецслужбам, щоб зірвати надання Томосу

Російські спецслужби спробують усунути Вселенського патріарха, пише філософ Сергій Грабовський в Обозревателе.

Процедура надання Томосу Україні вийшла на фінішну пряму. Як тепер діятиме УПЦ МП — противниця Української помісної церкви? — Ред.

Справа навіть не в Московському патріархаті, який фактично завжди був підрозділом держави після патріарха Тихона.

Я вже колись казав, що це зовсім інша церква, ніж Російська православна церква 1917-1925 років. Це сталінський патріархат, це церква при державі, при ідеологічному відділ ЦК КПСС, а тепер при спецслужбах.

Так от, я боюся, що російські спецслужби спробують усунути Вселенського патріарха і його найближче оточення в Константинополі, тобто Стамбулі.

Крім цього, можливі замахи також на ієрархів Української церкви Київського патріархату і Автокефальної православної церкви, щоб зупинити і зірвати ці процеси. Це перше.

Друге, що може бути організоване — це організація провокацій зі спробами захоплення Києво-Печерської і Почаївської Лавр.

Третє. Може бути якась провокація у вигляді масової антиурядової маніфестації усіляких звезених з усієї України прихильниць російського православ’я похилого віку, і у це будуть вкраплені бойовики у рясах російського православ’я.

Це вже ми на хресній ході спостерігали — як не тільки російські ченці, а й черниці марширують рядами у ногу.

Цього я, власне кажучи, найбільше боюся і цих речей не виключаю, тому що це якраз і є найефективніші засоби зірвати чи принаймні відкласти у довгу шухляду завершення процесу надання Томосу і проведення об’єднавчого Собору українського православ’я.

Чи має бути у такому випадку захист силовими структурами українських патріархів і Лавр?

Стосовно захисту Київської та Почаївської Лавр (ще є на Донбасі, але то окрема річ), то тут українські силові структури повинні не просто захищати їх.

Вони повинні їх зачищати від російських бойовиків і агентури спецслужб. Саме зараз час їх жорстко і компетентно зачистити. Тому що там цієї публіки вистачає.

А все інше — охорона — звичайно повинна бути. Тут спецслужби, які захищають Вселенський патріархат, не тільки українські, а й інші, повинні проявити свою високу професійність.

Номінально Московський патріархат — це дуже велика структура. Ця структура сильна не вірянами, а своєю номенклатурою найперше. Але є відпрацьовані методи нейтралізації цієї публіки — номенклатури, хоч вона і в рясах, з одного боку.

А з іншого боку я думаю, що значна частина цих структур Московського патріархату перейде в єдину Українську помісну православну церкву, якщо побачить, що ці справи і настрої і суспільства, і держави серйозні.

Share

One Comment

  1. Jamaal Meccia

    I simply want to mention I am just new to weblog and definitely savored you’re page. Probably I’m going to bookmark your website . You amazingly come with really good well written articles. Thanks a lot for revealing your web site.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.