Зібралися з дітьми на Азовське узбережжя? Варто знати, де замість цілющих хвиль хлюпоче отpyйнuй відстійник

Через проблеми з централізованим водовідведенням у курортній Кирилівці, стоки з баз відпочинку і відходи великих підприємств потрапляють у лиман, а звідти рікою течуть в Азовське море.

Про це повідомляє УНІАН.

У Запорізькій області в районі курортного селища Кирилівка (Якимівський район) упродовж багатьох років стічними водами забруднюється Утлюцький лиман.

Як повідомляє видання, екологи вже б’ють на сполох і заявляють про екологічну катастрофу, на межі якої опинилося Азовське море в районі Генічеська (Херсонська область) та Кирилівки (Запорізька область).

Річ у тім, що Кирилівка – другий за розміром курорт у Запорізькій області після Бердянська, який приймає до 1,5 мільйона відпочивальників на рік. Однак тут немає і ніколи не було централізованого водовідведення (каналізації) й, по суті, всі стоки з численних готелів і баз відпочинку потрапляють спочатку в лиман, а потім у море.

Ще одним великим забруднювачем є «Запорізький залізорудний комбінат», який зливає шахтні води у траншеї, вириті прямо в полі. Звідти вони потрапляють у лиман, після чого – прямо у воду.

Активісти неодноразово зверталися і до місцевої влади, і до екологів, і в Міністерство екології та природних ресурсів України, проте ніхто на ситуацію вплинути не може.

Share