Представники військ зв’язку Збройних сил України взяли участь у змаганні фахівців з програмування НАТО “TIDE Hackathon 2018”, яке відбулося в місті Подгориця, столиці Чорногорії, та в трьох видах програми здобули “золото”, “срібло” і “бронзу”.
Як повідомляє пре-служба Міноборони, ЗСУ послали на турнір своїх програмістів у рамках проекту з обміну досвідом і знаннями Трастового фонду НАТО з удосконалення системи командування, управління та зв’язку.
У змаганнях взяли участь 14 команд з 8 країн, серед яких члени НАТО – Велика Британія, Норвегія, Німеччина, Данія, Польща, Румунія, Чорногорія, а також Україна.
Від української делегації брали участь три команди:
* у змаганні з моделювання (Modeling Challenge) — офіцери Мартиненко Артем (капітан команди), Мельников Дмитро та Колесніков Сергій;
* у змаганні з кодування (Coding Challenge) — офіцери Гальчинський Сергій (капітан команди), Кулініч Ярослав та Холмогоров Сергій;
* у комбінованому змаганні (Joint Challenge) — офіцери Бойко Єлизавета (капітан команди), Анацький Ян та курсант Кравченко Анатолій.
У змаганні з моделювання було необхідно розробити набір архітектурних моделей, які б відображали, як коаліційні операції можуть приймати Cloud Computing Services, застосовуючи сучасні технологічні рішення та досвід ділової практики.
“Слід зазначити, що в даній дисципліні була найсильніша конкуренція, адже участь в даному напрямку брали команди-представники компаній Microsoft, спеціалісти з упровадження інформаційних технологій міністерства оборони Великої Британії та представники Датського агентства інформаційних технологій в секторі оборони”, – ідеться в повідомленні МОУ.
Українська команда посіла почесне третє місце у цій дисципліні.
У змаганні з кодування слід було розробити робочі прототипи інноваційних програм військової мобільної співпраці та ситуаційної обізнаності, які б дозволили задовольнити вимоги зв’язку в тактичній ланці.
В цьому змаганні українська команда здобула почесне друге місце.
Завданням для учасників комбінованого змагання була розробка експериментальних або демонстраційних рішень для вирішення проблеми спільного використання інформації та використання неструктурованої інформації у федеративному, розподіленому середовищі. Рішення можуть бути як архітектурними моделями, так і робочими прототипами.
У цьому змаганні українська команда здобула перемогу.
Отриманий нашою командою досвід буде застосовано для реалізації національних проектів з розробки та впровадження елементів C4ISR Збройних сил України, а також для організації національного змагання “хакатон” у 2018 році.
Перший “хакатон” під егідою НАТО було проведено у 2016 році в Кракові.
А минулого року вперше для участі в “хакатоні” в Лондоні було запрошено дві команди від України, які посіли два перші місця в Modeling Challenge та Coding Challenge.
I just want to mention I am new to blogging and honestly liked this web page. Likely I’m planning to bookmark your blog . You surely come with impressive writings. Thanks a lot for sharing your web-site.