ЗСУ воюють з бойовиками, а в українських школах проросійськи налаштовані вчителі готують нових «ополченців». Буде кому кричати: «Расея! Расея!»

Затримана за сприяння терористичній організації на початку 2018 року вчителька хімії з Донеччини Ольга Черкашина отримала півроку позбавлення волі, вже вийшла зі слідчого ізолятора та планує повернутися працювати в школу.

Як передає “Новинарня“, через це батьки школярів із прифронтової Костянтинівки б’ють на сполох.

Батьки анонімно та через соціальні мережі поширюють інформацію про те, що Черкашина вже у школі і з 1 вересня навчатиме їхніх дітей.

“Найцікавіше те, що суд не заборонив їй і далі викладати. Чому ця жінка може навчити наших дітей? Ми стурбовані тим, що вона може влаштувати промивання мізків та втягувати дітей у зв’язки із бандитами. Невже в нас немає ніякої правоохоронної системи, яка би захистила дітей від старих неадекватів?” – пишуть батьки в соціальних мережах.

Вони звертаються до журналістів та громадських активістів Донеччини, щоб привернути увагу до проблеми: вже з наступного тижня розпочинається новий навчальний рік.

“Наразі ми не можемо запропонувати універсального рішення (…), але з упевненістю й надією на розуміння звертаємося до нового голови Донеччини Олександра Куця з пропозицією скористатися досвідом міського голови Дніпра, який сміливо вирішив заблокувати діяльність директорів, завучів і вчителів шкіл міста, які підтримували терористів”, – ідеться у зверненні майже десятка очільників громадських організацій Донеччини до голови області.

“…Пан Олександр (Куць, колишній голова СБУ в Донецькій і Луганській області – “Н”) має як ніхто розуміти небезпеку, яку несе систематичне поновлення колаборантів на освітянських посадах, та необхідність оперативного реагування і створення механізму протидії”, – заявляють громадські активісти.

“Новинарня” наразі не змогла отримати коментар на цю тему з департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації.

Як писала “Новинарня“, 59-річну вчительку хімії з Костянтинівки Ольгу Черкашину затримали на початку 2018 року за підозрою в сприянні діяльності терористичній організації. За версією слідства, вона зливала на “гарячу лінію” “МГБ ДНР” інформацію щодо чисельності та місць дислокації підрозділів Збройних сил України й інших військових формувань.

Вчительку хімії Черкашину затримали співробітники СБУ та перевезли до Вінниці, прокуратура оголосила їй підозру за статтею 258-3 Кримінального кодексу України «Сприяння діяльності терористичної організації». У 2017-2018 р. вчителька працювала в агентурній мережі терористичної організації, так званого, «министерства государственной безопасности днр».

Від Черкашеної російські терористи отримували інформацію, що могла завдати серйозної шкоди силам АТО. Зі слів слідчого СБУ, вчителька хімії передавала інформацію Аліні Волковій, котра приймає телефонні дзвінки на «гарячу лінію», так званого, «министерства государственной безопасности днр».

Черкашина фіксувала кількість військової техніки, що прибувала залізницею до прифронтової Костянтинівки, місце дислокації військових та їхню кількість. Також завербувала до агентурної мережі екс-працівника місцевої поліції, склала та передала терористам списки співробітників Костянтинівського міськвідділу поліції та ін.

На суді своєї провини Черкашина не визнала, поводила себе агресивно і нахабно. Слідчі судді Вінницького міського суду ухвалили: клопотання слідчого СБУ задовольнити та застосувати до підозрюваної міру запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

Жінці оголосили про підозру за статтею 258-3 Кримінального кодексу України та судили у Вінниці.

15 червня 2018 року вироком Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Черкашину засуджено до шести місяців позбавлення волі.

Оскільки жінка перебувала у слідчому ізоляторі з початку січня, то і вийшла на свободу після проголошення вироку – пройшло якраз півроку.

«Бандеровцев на винницкой тюрьме мы давили, там большинство за меня выступало» — зі слів багатьох донеччан саме так говорить вчителька хімії Ольга Черкашина з Костянтинівки, котра звільнилася зі слідчого ізолятора поліції та з 1 вересня викладатиме дітям у школі Костянтинівського району.

До того ж у планах колаборантки знову викладати студентам місцевого технікуму.

Костянтинівський журналіст Володимир Березін також наголошує, що наразі в прифронтових районах розбудовується міцна мережа проросійських робітників освіти, які поновлюються на посадах і готуються до реваншу антиукраїнських сил.

Ще один гарячий приклад: з 1 вересня в опорній школі Іллінівської громади буде працювати екс-директорка костянтинівської школи №9 Ірина Прохоренко, що в шкільній їдальні варила їжу та постачала її терористам.

Прохоренко є депутаткою Костянтинівської міської ради і пішла на співпрацю зі слідством, здавши своїх проросійських колег, але очевидно, що поновлення її педагогічної діяльності (яку вона поєднує з політичною кар’єрою) буде роками провокувати чисельні конфлікти і ворожнечу всередині громади.

Після нещодавнього відсторонення з посади директорки обласної освіти, львів’янки Надії Оксенчук, проросійські сили знову попіднімали голови та сподіваються на реванш.

Місцеві кандидатури зі старих кадрів, котрі вже керують обласною освітою замість Оксенчук, навіть не збираються блокувати діяльність посібників терористів, бо не можуть позбавитися старих «дружніх» зв’язків.

В освіті зараз домінує партнерка регіонала Андрія Шишацького – Лук`янчук Тамара Олексіївна, котра наразі працює в Донецькій обласній адміністрації радницею з гуманітарних питань, та розбудовує мережу переважно з перефарбованих «старих надійних кадрів».

Тривожні повідомлення лунають зі всіх куточків Донеччини – освіту готують до окупації.

Наразі постає питання про те, яким чином можливо побудувати механізм законного перешкоджання поновленню сепаратистів на посадах освітян.

Міністерство освіти й науки перенаправляє то до регіональних, то до місцевих відділів, але всі в унісон кажуть: «не маємо таких повноважень».

Представники СБУ розводять руками, мовляв, побутовий сепаратизм та колабораціонізм вкрай важко довести й «дотягти» до реального терміну ув’язнення: якщо людину не сфотографували з георгіївською стрічкою на грудях і зброєю в руках, щось довести в більшості випадків майже неможливо.

Законодавчі ініціативи з подібних питань наразі перебувають у сфері потенційно можливого, а існуючий законопроект стосовно колабораціонізму піддається різкій критиці через «надмірну радикальність».

Наразі ми не можемо запропонувати універсального рішення за браком експертних думок і професійного досвіду в такій кількості царин, але з упевненістю й надією на розуміння звертаємось до нового голови Донеччини Олександра Куця з пропозицією скористатися досвідом міського голови Дніпра, який сміливо вирішив заблокувати діяльність директорів, завучів і вчителів шкіл міста, які підтримували терористів.

Якщо зараз ми промовчимо, то ідеологічно й морально втратимо тисячі маленьких українців зі Сходу, які потрапили до рук проросійських сил.

Закликаємо не дозволити окупацію освіти в тих куточках української Донеччини, що, як ми ясно усвідомлюємо, відвойовані кров’ю!

З пошаною, Голова ЕКЦ «Бахмат» Володимир Березін, Костянтинівка; Голова ГО «Товариство Олекси Тихого» Євген Шаповалов, Дружківка; Голова ГО «Культурно-освітня фундація Лібері Лібераті», Максим Потапчук. Краматорськ; Голова ГО «Громада. Дружківка» Ірина Кірікова. Дружківка; Голова ГО «Твоє нове місто» Володимир Єлець.Торецьк.

Share

14 Comments

 1. Dino Zabloudil

  I simply want to tell you that I am new to blogging and honestly liked you’re website. Likely I’m want to bookmark your blog post . You definitely have wonderful well written articles. Thanks for sharing your website.

 2. Shay Skehan

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

 3. Conchita Degrass

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

 4. Almeda Grana

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

 5. Jacob Glawe

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

 6. Brock Gompert

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

 7. Rolando Nagura

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

 8. Thurman Beltre

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.